שתף קטע נבחר

אנסטסיה מיכאלי: לא נגעתי בחנין זועבי

ב"כנס עיר ללא אלימות" באילת טענה חברת הכנסת מיכאלי כי לא התנהגה באלימות נגד זועבי: "זו היתה תגובה, חשבתי שלאשה הזו אין זכות לעמוד על במת הכנסת"

לא נגעתי בה. חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי הופיעה בכנס נגד אלימות באילת וטענה כי לא פעלה באלימות כלפי ח"כ חנין זועבי. "זו היתה תגובה, חשבתי שלאישה הזאת אין זכות לעמוד על הבמה. לא נגעתי באף אחד", אמרה מיכאלי.

 

בדיון במליאה, אחד הסוערים ביותר בכנסת בשנים האחרונות, תקפו ח"כים רבים את זועבי ממפלגת "בל"ד", שהשתתפה במשט לעזה, וכמה מהם קיללו אותה. מיכאלי מ"ישראל ביתנו" אף ניסתה להורידה מהדוכן, אבל היום (ה') היא הכחישה כי התנהגה באלימות.

 

"אחרי השתתפותה של זועבי במשט וכשמאחוריה הדגל של אש"ף, היתה לה החוצפה לעלות על דוכן הכנסת ולדבר", אמרה מיכאלי. "לא יכולתי להרשות

לעצמי לא להגיד מילה. אני פעלתי מתוך הרגשה שאנחנו לא ניתן לפגוע בריבונות של מדינת ישראל. אני, כנציגת מדינת ישראל, חשבתי שלאישה הזאת אין זכות לעמוד על הבמה, כשמאחוריה דגל ישראל. זו לא היתה אלימות מצידי, זו היתה תגובה. לא נגעתי באף אחד".

 

מיכאלי אמרה את הדברים במהלך פאנל בנושא "תקשורת, אלימות ופאניקה ציבורית", שהתקיים במסגרת כנס "עיר ללא אלימות" של המשרד לבטחון פנים והקרן לידידות באילת. לדעתה, יש ללמד ילדים את החוק הפלילי, ולהסביר להם על אחריות פלילית.

 

בדיון עצמו מיכאלי הורדה בכוח מהבמה ולאחר מכן הוצאה מהאולם. חברי כנסת רבים רדפו אחריה והסתערו על השתיים בניסיון להפריד ביניהם. ח"כ כרמל שאמה, שניהל את הישיבה, הפסיק את הדיון וזמן קצר אחר כך הגיע למליאה יו"ר הכנסת ראובן ריבלין, וניסה שלא בהצלחה להשליט סדר.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנסטסיה מיכאלי. לא תקפתי
צילום: גיל יוחנן
זועבי במליאה. "היתה לה חוצפה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים