שתף קטע נבחר

קראו ובדקו: אולי מגיע לכם החזר כספי כבר היום

קניתם מוצר פגום, קיבלתם מוצר שלא הזמנתם, או שהחנות לא הציבה שלט עם מדיניות החזרת מוצרים? עד שיעבור חוק ההחזר הכספי, ארגון "אמון הציבור" קיבץ את תשעת המקרים בהם נוכל לקבל החזר כספי לפי החוק הקיים

כבר היום אפשר לקבל בחזרה כסף על מוצר שהוחזר, במקרים מסוימים. הצעת חוק ההחזר הכספי תעבור עוד דרך ארוכה עד לחקיקה, אבל הידעתם שכבר עכשיו ישנם מקרים בהם מגיע לכם החזר בכסף ולא בזיכוי? ארגון "אמון הציבור" קיבץ את כל המצבים בהם חובה להחזיר כסף, לפי החוק הקיים.

 

 

1. כשהמוצר פגום - קניתם מוצר לא תקין, מקולקל, שבור? תוכלו לקבל את כספכם בחזרה. מתן זיכוי זה נוהג פסול במקרה זה. 

 

2. זה לא המוצר שהזמנתי - קניתם מוצר שעובד יופי, אבל ביקשתם דגם אחד וקיבלתם דגם אחר, ביקשתם צבע לבן וקיבלתם ורוד. בקיצור, גם במקרה של אי התאמה של המוצר כולו או חלקו - אל תסתפקו בזיכוי.

 

3. בית העסק לא הציב שלט מדיניות החזרת מוצר - שלט כזה הוא חובה על פי חוק. אין שלט ורוצים להחזיר את המוצר? העסק יצטרך לספוג ביטול עסקה והשבת הסכום תוך שבוע.

 

4. ישנו שלט מדיניות החזרת מוצר, שמצהיר שבית העסק מקנה לצרכן זכות ביטול והשבת הסכום - ישנן רשתות שדוגלות כבר היום בהשבת הכסף לבעליו, במקרה של החזרת מוצר. ברגע שיש שלט שמצהיר במפורש על מדיניות כזאת של בית עסק - זוהי התחייבות שעליו לקיים.

 

5. בעסקת מכר מרחוק (טלפון/ אינטרנט) - אפשר לקבל החזר כספי תוך 14 ימים מיום קבלת המוצר או מיום קבלת מסמך הגילוי. נקודת תורפה כך או כך החוק מתיר לגבות על ביטול כזה דמי ביטול בסך עד 5% או 100 שקל ממחיר העסקה - הסכום הנמוך מבין שניהם.

 

6. בעסקת מכר מרחוק של שירות - גם פה אפשר לקבל החזר כספי תוך שבועיים מיום העסקה, אבל גם כאן נאלץ לשלם דמי ביטול בסך עד 5% או 100 שקל ממחיר העסקה - הסכום הנמוך מבין שניהם, ובלבד שלא מדובר ביומיים קודם למתן הממשי של השירות.

 

7. בעסקה של מכר מרחוק שירות מתמשך - המדיניות היא בדיוק כמו עסקת מכר מרחוק של שירות, רק כשכאן אפשר לקבל החזר - גם אם התחלנו לקבל את השירות.

 

8. בעסקת מכר מרחוק של תיירות - שוב - אפשר לבטל את העסקה תוך 14 ימים מיום העסקה, תוך גביית דמי ביטול בסך עד 5% או 100 שקל ממחיר העסקה - הסכום הנמוך מביניהם. סייג: חייבים לבטל את העסקה שבוע לפני מועד מתן השירות. כלומר אם מדובר בטיסה - בטלו אותה שבוע לפני תאריך ההמראה.

 

9. בעסקת רוכלות - עסקת רוכלות היא עסקה שנעשית שלא בבית עסק. למשל: מכירה מדלת לדלת או מכירה שטכנאי שהזמנתם עשה על הדרך. בעסקה כזאת אפשר לבטל את העסקה תוך 14 יום מיום קבלת המוצר או מהיום בו נתקבל מסמך בכתב המפרט את תנאי העסקה (ללא דמי ביטול). שימו לב: אם היתה התקנה מיוחדת (למשל: ממיר, קו טלפון, מכונת כביסה, מטהר מים) ניתן לגבות עליה עד 100 שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
אמון הציבור
מה אומר השלט בחנות?
צילום: index open
מומלצים