שתף קטע נבחר

יתד נאמן על השופט לוי: "אכול מרירות ואנטישמי"

תחת הכותרת הראשית של, "יום שחור ליהדות החרדית", יוצא הבטאון החרדי בחריפות נגד בית המשפט העליון והשופט אדמונד לוי, וקובע כי "בג"ץ התבזה כשמסר תיק רגיש למי שהמרירות שלו הובילה אותו להתלהמות מנותקת מכל היגיון"

"השתטות חסרת בלמים של שופט אכול רגשי מרירות אישית, שהתקשה להסתירם במהלך הדיונים המשפטיים, יצרה תסבוכת בלתי פתירה, שהובילה להתבזותו של מוסד הערכאות", כך משתלח הבוקר (יום ד') הבטאון החרדי-ליטאי "יתד נאמן" במאמר מערכת חסר תקדים בשופט אדמונד לוי (בלי להזכיר את שמו) ובבית המשפט העליון, שהוביל את ההחלטה בפרשת האפלייה בעמנואל הצפויה לשלוח את הורי התלמידות למאסר.

 

תחת הכותרת הראשית של העיתון, "יום שחור ליהדות החרדית", נפתח מאמר המערכת של העיתון המכנה את השופט בין השאר גם שחצן ואנטישמי.

 

על פי הכתבה, "היהדות החרדית לכלא, והמבזה התבזה. שופטי בג"ץ אינם יכולים להלין על ההתבזות הזו, שרק תלך ותחריף ככל שהשופט מתחפר בעמדותיו. הם קנו אותה ביושר, כאשר מסרו את התיק הרגיש לדיון, למי שהמרירות האישית שלו הובילה אותו להתלהמות מנותקת מכל היגיון. כאשר כל אזכור של המושגים 'גזענות' ועדתיות, מביא אותו להתפרצות מילולית בריונית, בלא לערוך בירור אלמנטרי של העובדות".

 

מאמר המערכת לא עוצר בכך וממשיך: "אם לא די בכך. בניסיונו להחזיר את הסדר הציבורי על כנו, החליט השופט המלומד להצית חבית חומר נפץ נוספת, חמורה ומסוכנת שבעתיים. הוא הכריז אתמול בשחצנותו, כי עתה יוכיח לכל אזרחי מדינת ישראל, מי גובר על מי: הלכה או המשפט, גדולי התורה או שופטי הערכאות".

 

בהמשך המאמר נכתב כי אפילו "לאחר שברוב כסילותו החליט להכניס את

 בית המשפט העליון לבוץ התובעני, שאפילו אהרן ברק היהיר נזהר מלשקוע בו תיאלץ היהדות החרדית להוכיח לו ולחבר מרעיו מה שלמדו אויבי היהדות במשך דורי דורות מאנטיוכוס ועד היבסקציה... מי שמבזה את ערכי היסוד שלנו, יוביל במו ידיו להתבזות בית המשפט. מי שמתעקש להעמידנו ע הגב לקיר, יוקע מכל העם היהודי, כממשיך דרכם של האנטישמיים הקלאסיים. מי שרוצה מלחמה – יקבל אותה".

 

בנוסף מתפרסמת בעיתון מודעה בה נכתב כי חובה על כל יהודי להרים תרומה של 250 שקל עבור קרן ההצלה להורי הבנות בעמונאל.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השופט אדמונד לוי. תחת מתקפה
צילום: בוצ'צו, אתר בתי המשפט
מומלצים