שתף קטע נבחר

ההנהגה החרדית: 'בג"ץ לא פגע בגוף, אלא בנפש'

הרב אהרון לייב שטיינמן, מבכירי הרבנים הליטאיים, הודיע שישתתף בהפגנה הגדולה בירושלים: "זו המלחמה של הדור". הרב אלישיב הודיע כי יגיע להפגנה וקרא גם לצעירים החרדים להתגייס למחאה

הציבור החרדי מתכונן ל"אם כל ההפגנות " נגד בג"ץ: פוסק הדור, הרב אלישיב, קרא הערב לכל הצעירים להגיע להפגנה ואמר שאף יגיע בעצמו. הרב אהרן לייב שטיינמן, מגדולי הרבנים הליטאים, הודיע בצהריים שגם הוא ישתתף במחאה הצפויה מחר בירושלים. "המאבק הזה הוא המאבק של הדור, והמלחמה של הדור", אמר הרב, והוסיף בהתייחס לשופטים: "הם לא רוצים לאבד את הגוף, אלא את הנפש - וזה הכי חמור. אני קורא לכל מי שנפש יהודית בקרבו לצאת ולמחות".

 

הרב שטיינמן, המכונה גם "ראש הישיבה", פנה בצהריים לראשי כל הישיבות החרדיות בארץ בבקשה להגיע להשתתף בהפגנה, ובליווי הורי עמנואל למאסר. מאוחר יותר הערב יוחלט האם לקרוא להפגנה גם את כל בחורי הישיבות - מהלך שיגרום לביטול זמן של לימוד תורה. 

 

גורם בכיר בבית אחד הרבנים הבכירים אמר ל-ynet כי הציבור החרדי חש כי בג"ץ "חצה את הקווים בהחלטותיו האחרונות" ולפיכך אנו עומדים בפני מערכה חריפה ביותר.

"החינוך הוא ציפור הנפש של היהדות החרדית, ובכל הדורות יהודים מסרו את נפשם על חינוך ילדיהם," אמר, "ישיבה בכלא בוודאי לא תפחיד אותנו מלהמשיך לשמור על עצמאות החינוך שלנו".

 

על-פי התכנונים, החסידים שנכנסים לכלא ילבשו בגדי שבת "כדי להפגין בפומבי את הגאווה שבהקרבה למען החינוך החרדי".

 

יוזמה נוספת שעלתה בציבור החרדי בשעות האחרונות היא לארגן בשבת הקרובה מאהל לימוד מחוץ לבית הכלא, שבו ישהו מאות אברכים חרדים, בדומה לישיבת שאגת אריה שפעלה בעת שהותו של אריה דרעי בכלא מעשיהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חרדים מפגינים. זו רק ההתחלה?
צילום: ירון ברנר
מומלצים