שתף קטע נבחר

רה"מ שובר שתיקה על עמנואל: יש לגלות איפוק

ערב "אם כל ההפגנות" של החרדים, על רקע בג"ץ עמנואל, קרא ראש הממשלה לפתור את העניין בדרכי נועם: "בשעה גורלית זו, כשמדינת ישראל עומדת בפני סכנות קיומיות מצד אויבינו, אני קורא לכל הצדדים הנוגעים בדבר לגלות איפוק"

ראש הממשלה שובר שתיקה, נוכח הסערה הצפויה. בנימין נתניהו התייחס אמש (יום ד') לראשונה להפגנות הגדולות הצפויות מחר, עקב מעצרם הצפוי של הורים לתלמידות בבית ספר בעמנואל - בעקבות פסיקת בג"ץ. הוא קרא לפתור את העניין בדרכי נועם.

 

נתניהו אמר: "בשעה גורלית זו, כשמדינת ישראל עומדת בפני סכנות קיומיות מצד אויבינו, אני קורא לכל הצדדים הנוגעים בדבר לגלות איפוק, לכבד את החוק ולפתור את הבעיה בדרכי שלום ונועם".

 

מוקדם יותר אתמול התייחס גם שר החינוך, גדעון סער, לפסיקת בג"ץ. בדיון בכנסת, הוא אמר: "פסקי דין הם לא משהו שנתון לשיקול

דעת, הם לא המלצה. שר החינוך או כל שר אחר אינו עומד מעל פסקי הדין של בית המשפט העליון". הוא הוסיף ש"הדרך לפתרון לא כל כך קשה ומורכבת, בעיקר כשאנחנו מדברים על שנת לימודים שמסתיימת עוד שבועיים".

 

גם שר הדתות, יעקב מרגי, התייחס לפסיקה. הוא הטיל את מלוא האחריות לתסבוכת בעמנואל על הציבור האשכנזי שם, ועל מעורבות בית-המשפט: "הספרדים לא מעורבים, מצאו פתרון לתלמידות". בראיון ל-ynet הוא אמר: "אני קורא לא לצאת להפגין מחר אלא להמשיך לחיות בהרמוניה עם האשכנזים".


פורסם לראשונה 16/06/2010 23:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. מנסה להרגיע
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים