שתף קטע נבחר

האדמו"ר: רק האבות ייאסרו; בג"ץ: תגישו בקשה

האדמו"ר מסלונים כינס את 86 ההורים מבית הספר בעמנואל, נתן לכל אחד מהם מעטפה עם 500 דולר והנחה את הנשים להישאר בבית - בעוד הגברים יתייצבו למאסר. ואולם בג"ץ קבע כי על כל ההורים להתייצב ב-12:00 במגרש הרוסים, אלא אם כן יגישו בקשות פרטניות

בחסידות סלונים מתכוננים היטב למערכה מול בית המשפט העליון, על שמירת עצמאות החינוך החרדי. ההכנות ל"אם כל ההפגנות" בירושלים בעיצומן, אולם הבוקר (יום ה') טרף בג"ץ את הקלפים וקבע כי על ההורים שהפרו את החלטתו להתייצב למאסר בתחנת המשטרה במגרש הרוסים בירושלים עד 12:00 בצהריים.

 

לקראת הפגנות החרדים - כתבות אחרונות ב-ynet

 

עד הלילה נראה היה כי 86 הורים לילדים מבית הספר "בית יעקב" בעמנואל ייכנסו לכלא, אולם האדמו"ר מסלונים הורה לכל ההורים כי רק הבעלים יתייצבו למאסר, לאחר סיכום שהושג אמש בשעת לילה בבית המשפט, לפיו רק הורה אחד ייכנס לכלא. "האדמו"ר החליט שרק הגברים ייכנסו לכלא מפני כבוד האישה" אמר בכיר בחסידות.

 

ואולם, צו בג"ץ מציג תמונה שונה במעט. לפי הצו, "מתוך הנחה כי מדובר במפרים שהם בעלי משפחות המטפלות בילדים קטנים - נהיה ערוכים לבחון כל בקשה שיגיש הורה לעכב את ביצוע המאסר עד שבן זוגו ישתחרר מהכלא". כלומר, שני ההורים יאלצו להיכנס לכלא, אלא אם כן יפנו בבקשה מיוחדת לבית המשפט - שישקול כל מקרה לגופו. עורכי הדין של ההורים אמרו כי אין בכוונתם להגיש בקשה כזאת.

 

במשטרה דחו את הטענות שיושג הסכם לפיו הגברים יהיו היחידים שיסגירו את עצמם במגרש הרוסים - ולאחר מכן יעברו לכלא מעשיהו - והנשים מנגד יימנעו מהסגרה ויישארו בבתים. "אנו לא נקבל הסכם כזה", אמר גורם במטה הארצי. "אם נראה שהנשים מפרות את ההסכם הקודם, נחליט בשטח על מהלכים נוספים".

 

אתמול קיבל האדמו"ר מסלונים את כל ההורים המיועדים להיכנס לכלא ונתן להם מעטפה עם 500 דולר, כתרומה על ההקרבה שלהם לטובת חינוך ילדיהם, תרומת תורם אנונימי. בימים האחרונים עברו נשות החסידות הדרכות מפורטות כיצד לנהוג בכלא, וכיצד לשמור על שפיות בתנאים הקיימים. "לא מדובר בפיקניק, ואלו נשים חרדיות המקפידות על צניעות ולא רגילות תנאים כאלו", הסביר אחד העסקנים בחסידות.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף שמוליק גרוסמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההורים מתכוננים להפגנה - ולמאסר
צילום: רותם מלנקי
בית הספר בית יעקב בעמנואל
צילום: רותם מלנקי
רק האבות ייאסרו? בבג"ץ חושבים אחרת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים