שתף קטע נבחר

פרוש בבכי לפרס: להקדים החופש ולפתור המשבר

בעוד ההכנות להפגנות הענק ברחבי הארץ נשלמות, דן בג"ץ בהצעות הפשרה ודחה לפי שעה את מעצר ההורים מעמנואל. סגן שר החינוך פרץ בבכי בלשכת הנשיא והציע פתרון לדחיית העיסוק בסוגיה. הרב גרוסמן: אלמד את התלמידות שבועיים. פרס: יש רק חוק אחד

בניסיון אחרון למנוע את הפגנות הענק ברחבי הארץ, נפגשו הבוקר (יום ה') סגן שר החינוך, מאיר פרוש, והרב יצחק דוד גרוסמן עם נשיא המדינה, שמעון פרס. מלשכת פרס נמסר, כי "במהלך הפגישה פרץ הרב פרוש בבכי ואמר לנשיא כי הוא כואב את כאבן של המשפחות, וביטא את הרצון העז למנוע את כניסת ההורים לכלא".

 

הרב פרוש הדגיש כי הוא מייצג ציבור שאינו רוצה לבזות ולהכפיש את בית המשפט. הוא הציע להקדים את חופשת התלמידים - שאמורה להתחיל בסוף החודש - ובשנה הבאה ניתן יהיה לפעול למתן אישור לבית ספר כמוסד פטור עבור ילדי חסידות סלונים. 

 

לקראת הפגנות החרדים - כתבות אחרונות ב-ynet 

 

בפתח הפגישה, אמר הרב גרוסמן, כי "בשעת צרה כזאת, כשהכל רותח, טוב שפרס יביא את הפתרון והשלום". גרוסמן הציע כי הוא באופן אישי ילמד את כל הילדות בבית הספר, ללא כל אפליה במהלך השבועיים שנותרו עד לחופש הגדול.

 

לדברי גרוסמן, "המצב כרגע הוא מצב נורא. הקיטוב, השנאה והפילוג מגיעים למצב שזה יהרוס אותנו מבפנים. יש לנו מספיק שונאים מבחוץ וחכמנו מלמדים אותנו שהעוצמה שלנו היא האיחוד הפנימי בתוכנו. פרס הוא סמל השלום כנשיא מדינת ישראל והוא מקובל על כל הציבור".


ניסיון אחרון למנוע התלקחות. בית הנשיא, הבוקר (צילום: משה מילנר, לע"מ)

 

הנשיא אמר, כי במסגרת הפשרה "אין מחפשים הפרת עקרונות, אלא שמירת השלום". הוא הבהיר, כי "אנחנו לא יכולים שיהיה יותר מחוק אחד, יש רק חוק אחד במדינה. אני מאוד מעריך את חכמת הרבנים ואשמע בכבוד רב את דעתם". לדבריו, "גם אם יש דעות שונות, כולנו רוצים בכבוד לזולת, כבוד לכולם".

 

לקראת הפגנות הענק המתוכננות היום, קרא הנשיא לנהוג באיפוק ולהימנע מאלימות. "אני רוצה לפנות לכל הציבור - הדתי, החרדי, החילוני, המסורתי - לנהוג בכבוד איש ברעהו. לנהוג באיפוק. מי שמפגין-מפגין, אבל שחס ושלום לא תהיה התנגשות, שמישהו ייפגע בגוף".

 

נערכים להפגנות בירושלים ובבני ברק

כ-10,000 שוטרים יתפרשו היום ברחבי הארץ בניסיון למנוע תקרית אלימה על רקע פסיקת בג"ץ כי יש לאסור את הורי התלמידות מבית הספר בעמנואל שדבקים בהפרדה העדתית במוסד, למרות שורת פסיקות בנושא. ההפגנה המרכזית צפויה בירושלים, אך במשטרה נערכים ל"גלישת" המחאה והעימותים גם לערים נוספות, בהן בני ברק.

 

החל מהשעה 11:00 תסגור המשטרה לתנועה צירים מרכזיים בבני ברק, לרגל הפגנת החרדים שתיערך בעיר בשעות הצהריים.

הרחובות שייסגרו הם חזון איש מפינת רבי עקיבא ועד פינת עזרא, ורחוב נחמיה. באזור צפויים עומסי תנועה כבדים.

 

בירושלים העלה מגן דוד אדום העלה את הכוננות לרמה ג', אחת לפני הגבוהה ביותר, לקראת הפגנה החרדים שתיערך בעיר. מנהל מד"א בירושלים, רונן בשארי, מסר כי הכוחות ייערכו בתגבור של עשרות אמבולנסים, אופנועים וצוותי רפואה.


פורסם לראשונה 17/06/2010 10:27

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לנהוג באיפוק. הנשיא שמעון פרס
צילום: גיל יוחנן
יש לנו מספיק שונאים מבחוץ. הרב גרוסמן
צילום: ישראל ברדוגו
פרץ בבכיר. סגן השר מאיר פרוש
צילום: דודי ועקנין
ההורים בעמנואל נערכים להפגנה
צילום: רותם מלנקי
מומלצים