שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  האיחוד האירופי אישר: סנקציות נוספות על איראן

  27 ראשי מדינות הגוש האירופי נאספו בבריסל כדי לאשר צעדי ענישה למשטר האייתוללות. על הכוונת: מגזרי הנפט והגז, מערכת הבנקאות, ענף התחבורה ומשמרות המהפכה

  מנהיגי האיחוד האירופי אישרו היום (ה') שורת סנקציות על איראן בשל סירובה להשעות את תוכנית הגרעין שלה. מדובר בצעדי ענישה חריפים עוד יותר נגד טהרן, מעבר לאלה שכבר הטילה עליה מועצת הביטחון של האו"ם בשבוע שעבר ובשלושה סבבים קודמים.

   

  הצעדים החדשים, שעשויים להיכנס לתוקף כבר בחודש הבא, אושרו במסגרת כינוס של ראשי 27 מדינות הגוש האירופי בבריסל. ראש ממשלת בריטניה,

  דיוויד קמרון, אמר שהאיחוד האירופי צריך למלא תפקיד מרכזי יותר במאמץ הבינלאומי לבלימת תוכנית הגרעין האיראנית. "מסיבה זו הסנקציות הללו חשובות", הסביר.

   

  הצעדים מתמקדים במסחר, לרבות במוצרים העשויים לשמש לצרכים צבאיים, במערכת הבנקאות והביטוח ובענף התחבורה. הסנצקיות אמורות לפגוע גם במגזר הנפט והגז של איראן וביכולת הזיקוק שלה. פירושו של דבר שחברות תובלה אווירית וימית לא יורשו לפעול בשטחי האיחוד האירופי. כמו כן, הוטל איסור גורף על כניסת חברי משמרות המהפכה ליבשת וכן הוקפאו נכסי הארגון הצבאי.

   

  איראן ניסתה השבוע לאותת שהיא אינה חוששת מהצעד האירופי, אחרי שטיוטת הסנקציות אושרה בפגישת שרי החוץ. "מדיניות המקל והגז היא שגויה

  ולא הגיונית, משום שצעדים כאלה לא יכול לפתור את הנושא", נמסר ממשרד החוץ בטהרן. "סנקציות לא יעצרו את תוכנית הגרעין האיראנית, אלא רק יגבירו את הנחישות שלנו להיות יותר עצמאיים".

   

  הסנקציות האירופיות באות במקביל למאמצי ארצות הברית להטיל צעדי ענישה משלה. הממשל בוושינגטון הודיע רק אתמול על הטלת סנקציות נוספות שינהיג לגבי חברות איראניות, הפעם בכל הקשור בעסקים עם הרפובליקה האיסלאמית וכן הגבלות שונות בתחומי ההובלה הימית והביטוח - כל אלה לצד צעדי הענישה שהוכרזו נגד טהרן במועצת הביטחון של האו"ם.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוצה להוביל. קמרון
  צילום: רויטרס
  לא מתרגש. אחמדינג'אד
  צילום: AP
  מומלצים