שתף קטע נבחר

דיווח: גרמניה לא תתערב בהליך נגד אורי ברודצקי

השבועון "דר שפיגל" כתב כי גרמניה החליטה לאפשר למערכת המשפט להכריע בסוגיית הישראלי החשוד ששימש כסוכן מוסד ונעצר בפולין. "רק הקריטריונים המשפטיים יקבעו"

מערכת המשפט תקבע את גורלו של "אורי ברודצקי". גרמניה החליטה שלא להתערב בהליך המשפטי נגד הישראלי שנעצר בפולין בחשד כי שימש כסוכן מוסד והיה מעורב בחיסול מחמוד אל-מבחוח, ולאפשר למערכת המשפט להכריע בסוגייה. כך דיווח השבועון הגרמני "דר שפיגל", שייצא לאור ביום שני הקרוב.

 

שרי ממשלת גרמניה הרלוונטיים לסוגייה הסכימו, על פי הדיווח, כי "רק הקריטריונים המשפטיים יקבעו" את גורל ברודצקי. על פי דיווח קודם ב"דר שפיגל", ישראל ביקשה מפולין לא להסגיר את האזרח הישראלי המכונה ברודצקי לברלין, אך התשובה הגרמנית הנוכחית מבהירה כי הם ככל הנראה לא יתחשבו בבקשות על רקע פוליטי.

 

בתשובה לשאלת סוכנות הידיעות הצרפתית, אמר דובר הממשלה הגרמנית כי "הכתבה בדר שפיגל מבוססת על פגישה בין הקנצלרית מרקל לשירותים החשאיים. תוכן הפגישה הזה חסוי, לא נמסור תגובה".

 

עורך-דינו של ברודצקי טען בבית המשפט בסוף השבוע האחרון כי מרשו אינו סוכן מוסד, אלא איש עסקים שהגיע לפולין למטרות עבודה. הפרקליט הסביר כי מדובר במקרה מצער של בלבול בזהות העצור, והשוואה בין טביעות האצבעות של המבוקש ועצור - שהדבר היחיד המשותף להם הוא שמם - תוכיח את הטעות.

 

לפי הדיווח באתר האינטרנט של העיתון הפולני "גזטה", גרמניה העבירה לפולין את טביעות האצבע של ברודצקי "האמיתי", ולכן לא יידרש זמן רב כדי לאשש או להפריך את טענת עורך הדין. דוברת התביעה בוורשה, מוניקה לונדווסקה, אמרה כי בדיקה מעמיקה הוכיחה כי דרכונו של אורי ברודצקי העצור הוא אמיתי, ולכן אין ספק לגבי זהותו.

 

תפקידו של ברודצקי, על פי דיווח ב"דר שפיגל", היה לסייע לאנשי מוסד להשיג דרכונים בגרמניה, והוא למעשה האחראי הלוגיסטי בגרמניה בפעולה לחיסול מבחוח - בה השתתף "מיכאל בודנהיימר", שדרכונו היה אמיתי ולא מזויף. בתביעה הפולנית אמרו כי החשוד הובא בפני שופט ב-6 ביוני ומעצרו הוארך לתקופה של עד 40 יום. מעצרו התאפשר בעקבות צו בינלאומי שהוציאה גרמניה, לאחר שהתברר לה שלפחות אחד מדרכוניה זויף במהלך הפעולה בדובאי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשודים בחיסול בדובאי
צילום: רויטרס
מומלצים