שתף קטע נבחר

המנכ"ל שיצא נגד ליצמן זכה באות אביר השלטון

חודשים ספורים לאחר שהתפטר מתפקידו, בעקבות פרשת הקברים בבי"ח ברזילי באשקלון, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר ד"ר איתן חי-עם מקבל את אות אביר התנועה לאיכות השלטון. חי-עם: "עם כל הצער על כך שהייתי צריך לעזוב, היה שווה לשלם את המחיר ולפעול לטובת תושבי אשקלון"

הוא איבד את המשרה, אבל לא את הכבוד: ד"ר איתן חי-עם, המנכ"ל הפורש של משרד הבריאות, יקבל את אות אביר התנועה לאיכות השלטון בקטגוריה "מאבק לטוהר המידות ולאיכות השלטון": כך החליטה הוועדה הציבורית הבוחרת בראשות השופט בדימוס מישאל חשין.

 

"היה שווה לשלם את המחיר"

נימוקי הוועדה יפורסמו בהמשך, אך האות ניתן לד"ר חי-עם על מאבקו בנושא בניית חדר מיון ממוגן בבית החולים ברזילי.  בעקבות הודעת התנועה לאיכות

השלטון, אמר חי-עם ל-ynet: "עם כל הצער שלי על כך שהייתי צריך לעזוב תפקיד חשוב בעל השפעה ומעניין, היה שווה לשלם את המחיר, להיות נאמן לעקרונות שלי ולפעול לטובת תושבי אשקלון".

 

חי-עם (56), רופא משפחה בהכשרתו ולשעבר מנהל סורוקה ומנהל מחוז מרכז בשירותי בריאות כללית,התפטר במרץ השנה מתפקידו כמנכ"ל משרד הבריאות. חי-עם התפטר בעקבות החלטת הממשלה להעתיק את חדר המיון בשל קברים עתיקים שנמצאו במקום ולהוסיף 135 מיליון שקלים על התוכנית המקורית, שכבר אושרה בעבר. המנכ"ל איים בעבר בהתפטרות אם תאושר הצעתו של ליצמן, בשל הפגיעה בתקציב משרד הבריאות והסחבת לתושבי אשקלון מוכת הקסאמים. כזכור, בעקבות הסערה הציבורית שעוררה החלטתו של ליצמן, החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו להורות על פינוי הקברים מהמתחם.

 

חי-עם יחליף את פרופ' יאיר שפיר כמנכ"ל בתי החולים של אסותא מהשבוע הבא.

 

אות אביר איכות השלטון יינתן ב-20 בספטמבר בטקס בקיסריה. פרט לחי-עם נבחרו השנה עוד תשעה זוכים בקטגוריות שונות. התארים מוענקים מזה 15 שנה על פעילות ציבורית בנושא איכות השלטון במדינה. לאורך השנים, קיבלו אותם בין היתר נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק, והעתונאים רן רזניק ומיקי רוזנטל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"נאמן לעקרונות שלי". חי-עם
צילום: חיים הורנשטיין
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים