שתף קטע נבחר

מלונדון לניו-יורק? פרושאור מועמד לשגריר באו"ם

אחרי שנתניהו דחה את מועמדו של ליברמן, עשוי השגריר מלונדון - לשעבר מנכ"ל משרד החוץ - להיות האיש שיעמוד בחזית הדיפלומטית הבוערת

האם השגריר בלונדון יעלה על טיסה טרנס-אטלנטית ויביא לקצה את המתיחות בין נתניהו לליברמן? לאחרונה עלתה במסדרונות משרד החוץ האפשרות שרון פרושאור יהיה השגריר הבא של ישראל באו"ם.

 

שר החוץ אביגדור ליברמן אמר בדיונים סגורים בימים האחרונים שב-1 באוגוסט, חודש לפני שהשגרירה גבריאלה שלו תסיים את כהונתה בניו יורק בתום שנתיים, התפקיד יאויש.

 ליברמן נמנע מלנקוב בשמו של פרושאור או של כל מועמד אחר.

 

המינוי לאו"ם מחייב את אישורו של ראש הממשלה. לפני כמה חודשים פסל נתניהו את מועמדו של ליברמן, הקונסול הכללי בניו-יורק לשעבר, אלון פנקס. "ידיעות אחרונות" אף דיווח כי שרה נתניהו התערבה בהחלטה. שמות נוספים שירדו מהפרק הם יפה זילברשץ, ואף המנכ"ל הנוכחי של משרד החוץ, יוסי גל.

 

ההערכה בקרב גורמים בכירים במשרד היא שהשר ליברמן יבקש להביא להכרעה מועמד בכיר מטעם המשרד, בתקווה לקבל את הסכמת נתניהו. למרות ששמו של פרושאור מסתובב במסדרונות משרד החוץ כמועמד לתפקיד, הרי שאין הוא, הנהלת המשרד, לשכת השר ליברמן וגורמים מעורבים אחרים מאשרים את המועמדות.

 

כמדי שנה, בספטמבר תתכנס העצרת הכללית של האו"ם בנוכחות מנהיגי העולם. ליברמן ונתניהו מודעים לצורך להציב בהקדם שגריר, ולו ממלא מקום, על רקע מצבה המדיני הרעוע של ישראל במוסדות הבינלאומיים.

 

הלחץ הגדול, הן בתוך משרד החוץ והן אצל הפוליטיקאים הבכירים, הביא את העלאת שמו פרושאור כמועמד. השגריר בלונדון, לשעבר מנכ"ל משרד החוץ ומבכירי המערך הדיפלומטי הישראלי, יכול להוות פתרון מוסכם - אך בינתיים ההודעה הרשמית ממתינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרושאור. מבכירי המערך הדיפלומטי
צילום: AP
שלו. סוגרת שנתיים
צילום: שחר עזרן
ליברמן. סוף למתיחות?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים