שתף קטע נבחר

גבאי משיב לנתניהו על כינוי "הטרקטור הסובייטי"

בפניה לעובדים משיב מנכ"ל בזק על טענות נתניהו - שהשווה את האינטרנט בישראל ל"טרקטור סובייטי". לדבריו, נתניהו לא תודרך כראוי, ועלויות פריסת הסיבים האופטיים גבוהות משהצהירה חברת החשמל

לפני יומיים, בעת טקס סיכום ניסוי האינטרנט בסיבים אופטיים של חברת החשמל, אשר עתידה להתחרות בבזק ובהוט בתשתיות האינטרנט הפרטי והעסקי בישראל, תקף ראש הממשלה נתניהו את איכות הרשת בישראל - ואף השווה אותה ל"טרקטור סובייטי". לידי ynet הגיע תוכן פוסט בבלוג הפנימי הממוען לעובדי בזק שכתב אבי גבאי, מנכ"ל החברה, ובו הוא

מגיב על הטענות של ראש הממשלה.

 

"נאמרות אמירות מבלי שהעובדות תיבדקנה"

בפוסט, טוען מנכ"ל בזק כי אמירתו של נתניהו, היא "אמירה מעליבה ופוגעת שאינה מבוססת על עובדות, ושכל קורא עיתונים ממוצע יכול רק להניח מה היתה מטרתה", כותב גבאי. 

 

"שאלתי את עצמי היכן טעינו? מה עשינו שגרמנו לכך שנאמרות אמירות שכאלה מבלי שהעובדות תיבדקנה ומה עלינו לעשות בכדי להביא לשינוי?", הוא מוסיף.

 

עוד הוא אומר שם כי נתניהו לא תודרך על כך שקרית שמונה הייתה בין היישובים הראשונים שחוברו לרשת ה-NGN החדשה של החברה, וכי עובדי בזק פורסים ומחברים אלפי לקוחות בחודש לתשתית של סיבים אופטיים - וממירים עשרות אלפי לקוחות מהרשת הקודמת והישנה (שהייתה מבוססת על כבלי נחושת, גם לתקשורת בין ארונות הסעף).

 

עלויות הפריסה גבוהות מהערכות חברת החשמל

גבאי גם תוקף בפוסט את הערכת העלויות השגויה לדבריו, של חברת החשמל. על פי דברי מנכ"ל חברת החשמל, מדובר בהשקעה של 700 מיליון שקלים. גבאי טוען כי לפי חישוב של שני מיליון לקוחות אינטרנט בישראל, זוהי השקעה של 350 שקל לנקודה - כאשר עלויות הפריסה בפועל, הן הרבה יותר גבוהות - ועומדות על אלפי שקלים לנקודה.

 

במהלך הטקס בקרית שמונה שלשום, תקפו ראש הממשלה נתניהו ושר התקשורת כחלון את מצב תשתיות האינטרנט בישראל, והביעו חזון אחר. כחלון דיבר על ילד באופקים שיוכל לקבל שיעור מהטכניון באמצעות התשתית, ונתניהו אמר כי כחלון שכנע אותו להכניס את חברת החשמל לתחרות מול בזק והוט, על אף היות חברת החשמל מונופול טבעי בתחומה - בטענה שזה ישפר את התחרות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו לא תודרך כראוי. גבאי
צילום: אלדד רפאלי
מומלצים