שתף קטע נבחר

נתניהו וליברמן התפייסו: "הייתה טעות"

בפגישה שנקבעה מראש, דיברו ראש הממשלה ושר החוץ בעיקר על הפגישה שהוסתרה מליברמן "מסיבות טכניות", בין בן-אליעזר לשר החוץ הטורקי. "התנצלות או הסכמה לפיצויים יפגעו במעמדה של ישראל", אמר ליברמן, והשניים סיכמו על המשך שיתוף פעולה מלא

בלע את העלבון - וממשיך הלאה כרגיל? ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר החוץ, אביגדור ליברמן, נועדו בצהריים (יום ו') בצל זעמו של ליברמן על כך שלא ידע כלל על הפגישה השבוע בין שר התמ"ת בנימין בן-אליעזר לשר החוץ הטורקי, אחמט דבוטאולו. נמסר כי השניים סיכמו שקיומה של הפגישה ללא ידיעתו של ליברמן הייתה טעות, וכי ימשיכו לעבוד בשיתוף פעולה מלא.

 

לפי הדיווחים הציגה טורקיה בפגישה את דרישותיה מישראל - תוך איומים לסגור לחלוטין את השמיים למטוסים - בהן פיצוי למשפחות נפגעי המשט לעזה והתנצלות רשמית. ליברמן הבהיר לנתניהו בפגישה כי החלטה מסוג הזה חייבת להתקבל בשיקול דעת מלא ותוך שיתוף כל הגורמים המקצועיים, וציין כי התנצלות בפני אנקרה או הסכמה לפיצויים יביאו לפגיעה במעמדה של ישראל. מקורבי בן אליעזר הכחישו את הדיווחים לגבי אפשרות הפיצוי.

 

אתמול, ליברמן עוד שחרר קיטור לאחר שנשאר מחוץ למעגל הסוד. אחרי שבלשכתו דובר על "משבר אמון עם נתניהו", בראיון בקול ישראל הוא תבע "לברר את הדברים עד תום", ותהה לגבי המנהל התקין והתרבות השלטונית שמוביל ראש הממשלה.

 

לאחר הפרסום על הפגישה נמסר מלשכת נתניהו שליברמן לא עודכן "מסיבות טכניות". בהמשך ניסו להשיג אותו כדי לתאם פגישת פיוס, אולם שר החוץ לא ענה,

 ואתמול עקץ בחזרה: "היו כל מיני טלפונים אבל באמת מבחינה טכנית זה לא הסתייע".

 

למרות זאת, ועל רקע דברי בכירים בממשלה לפיהם "ברק רוצה להיפטר מליברמן", שר החוץ הבהיר כי "אין שום מחשבות על פרישה מהקואליציה ולא ניתן את התענוג הזה לאף אחד".

 

במסגרת יישור ההדורים, אתמול גם נשלח ראש אגף ההסברה ויועץ התקשורת של ראש הממשלה, ניר חפץ, למשרדו של ליברמן. נראה שנתניהו ואנשיו מבינים היטב שליברמן משמש עוגן לקואליציה ופרישתו בנסיבות אלה עלולה לגרום לנתניהו להזדקק לכוחה הפוליטי של קדימה בראשות לבני.

 

אגב, לבני, שרת החוץ לשעבר, אמרה אמש בכנס בניו-יורק ש"פגישות הן דבר חשוב, אך לא פחות חשוב מכך זה לעדכן את שר החוץ בהן".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. "זו תרבות שלטונית?"
צילום: רויטרס
נתניהו. עכשיו הכל בסדר?
צילום: משה מילר
מומלצים