שתף קטע נבחר

שטייניץ: המס השלילי יוקדם. הפקידים: לא יוקדם

הממשלה הודיעה אתמול כי תקדם את מס הכנסה שלילי במקום העלאת שכר המינימום. מס הכנסה שלילי מתוכנן ל-2012 ושטייניץ הצהיר אתמול: "היא תיושם החל בשנת 2011". האוצר: "התוכנית היא ל-2012 ואין כוונה להקדים אותה"

האם הממשלה מתכוונת להקדים את תשלום מס הכנסה שלילי משנת 2012 לשנת 2011? תלוי את מי שואלים, את שר האוצר, יובל שטייניץ, או את הפקידים שלו.  

 

מס הכנסה שלילי, המיושם כיום רק בחלק מהמדינה, אמור להתרחב לתפוצה ארצית בשנת 2012.

 

בישיבת הממשלה, שהתקיימה אתמול (א') ובה הוחלט לבטל את תמיכת הממשלה בהעלאת שכר המינימום, הצהיר שר האוצר, יובל שטייניץ, כי הממשלה תיישם מס הכנסה שלילי - תשלום מענק לעובדים בשכר נמוך - במקום העלאת השכר.

 

שטייניץ הצהיר בישיבת הממשלה: "הצעת התקציב לשנים 2011-2012 תכלול הרחבה של תוכנית מס הכנסה שלילי החל משנת 2011.

 

ואולם, לא ברור אם ההחלטה בנוגע למס הכנסה שלילי נוגעת לתוכנית הקיימת, המדברת על יישום ב-2012, או על הקדמתה ל-2011. זאת, כיוון שתוכנית מס הכנסה שלילי מבוססת על כך שעובדים מדווחים על הכנסתם בשנה הקודמת ומקבלים כסף לפי הדיווח.

 

שר התיירות, סטאס מיסז'ניקוב, מסיעת ישראל ביתנו שתמכה בהעלאת שכר המינימום והסכימה לחזור בה לאחר שהועלו ההבטחות בנוגע למס הכנסה שלילי, אמר ל-ynet: "שר האוצר, יובל שטייניץ, אמר בישיבת הממשלה בפירוש כי הוא מתכוון להקדים את הרחבת מס הכנסה שלילי לתפוצה ארצית ל-2011". מטענותיו של מיסזניקוב עולה כי העובדים ידווחו ב-2011 על הכנסתם ב-2010 ויקבלו את הכסף כבר בשנה הבאה.

 

ואולם, ממשרד האוצר נמסר הבוקר ל-ynet כי: "אין שום כוונה להקדים את מס הכנסה שלילי. מדובר בתוכנית להעניק לעובדים ב-2012 מענק לפי הכנסותיהם בשנת 2011. למעשה, אין שינוי בתוכנית הקיימת".

 

תוכנית מס הכנסה שלילי בוטלה למעשה לאחרונה, בגלל ביטול תוכנית ויסקונסין, כיוון שהחוק מחבר בין יישום שתי התוכניות, אך הממשלה ממילא התכוונה לבטל את הביטול הטכני הזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר האוצר, יובל שטייניץ: מסר שלילי
צילום: חגי אהרון
מומלצים