שתף קטע נבחר

השגרירה שלו נפרדת מהאו"ם, טרם נבחר מחליף

השגרירה האמריקנית באו"ם, סוזן רייס, שיבחה את עמיתתה הישראלית במסיבת פרידה: "היסטוריונים ידרגו את גבריאלה שלו בין הנציגים הטובים ביותר שישראל שלחה לאו"ם". במשרד החוץ טרם מינו מחליף לשלו ולקונסול בניו יורק, אסי שריב

שגרירת ישראל באו"ם, פרופסור גבריאלה שלו, ובכירי המשלחת הישראלית לאו"ם והקונסוליה בניו יורק, נפרדו אמש (יום ד') מהתפוח הגדול במסיבה שהתקיימה במסעדה במנטהן. שגרירת ארה"ב באו"ם, סוזן רייס, הגיעה לחלוק כבוד ושיבחה את מקצועיותה של עמיתתה הישראלית.

 

יחד עם שלו, נפרדים מניו יורק גם סגן ראש המשלחת לאו"ם דני כרמון, הקונסול הכללי אסי שריב, וסגנו בנימין

קרסנה. ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים ארגנה להם מסיבת פרידה, שאליה הגיעו 200 אורחים, מרביתם דיפלומטים שביקשו להיפרד מעמיתיהם.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ אביגדור ליברמן טרם הסכימו על מועמדים מתאימים להחליף את שלו ושריב, והם עוזבים את ניו יורק מבלי שמשרד החוץ מינה להם מחליפים.

 

פרופסור שלו השלימה שנתיים בתפקיד והביעה רצון לחזור הביתה. בישראל בחנו בקפידה את הופעותיה הפומביות, שהשתפרו

עם הזמן, ולדעת בכירים באו"ם פעילותה הדיפלומטית מאחורי הקלעים זכתה להערכה רבה.

 

השגרירה האמריקנית סוזן רייס, שהפכה לידידה אישית של שלו, ניסתה לאחרונה להבהיר לכל ישראלי בכיר שאיתו היא נפגשה כי צריך לעשות הכל כדי להשאיר את שלו בתפקיד. "היסטוריונים ידרגו את גבריאלה שלו בין הנציגים הטובים ביותר שישראל אי פעם שלחה לאו"ם, בגלל מסירותה, כישוריה והלב הבלתי רגיל שלה", אמר רייס במסיבת הפרידה.

 

רייס, שהקפידה לכנות את השגרירה הישראלית בשם החיבה "גבי", שיבחה אותה על כך שהצליחה להתחבב גם על כאלה שאינם נמנים בדרך כלל על אוהדיה של ישראל. גם ראש מטה נשיא עצרת האו"ם, ג'מאל בן עומר ממרוקו, שיבח את שלו ואמר: "גם כשלא הסכמנו, היה תענוג לשמוע כיצד ייצגת את המדינה שלך".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלו. "לב בלתי רגיל"
צילום: שחר עזרן
שבחים ומחמאות. רייס
צילום: רויטרס
מומלצים