שתף קטע נבחר

מעצר פרלמן הוארך בשבוע: חשוד ב-4 מעשי רצח

בדיון בבית המשפט ייחסה המשטרה ל"מחבל היהודי" שדקר פלסטינים בירושלים גם לא פחות מ-7 נסיונות לרצח. רעייתו של פרלמן, ששומר על זכות השתיקה, הבחינה בו וקראה לו, אך שוטרים חצצו ביניהם. בית המשפט דחה את ערעור סנגורו על איסור המפגש ביניהם

בית משפט השלום בפתח-תקווה האריך בצהריים (יום ה') בשבוע את מעצרו של חיים פרלמן, שנעצר שלשום בחשד שביצע שורה של מעשי רצח וניסיונות לרצח נגד פלסטינים בירושלים בשנות ה-90. בדיון, שנערך בהיעדרו של פרלמן, ייחסה לו המשטרה לא פחות מארבעה מעשי רצח ושבעה נסיונות לרצח. אתמול דובר על לכל היותר שלושה מעשי רצח ושישה ניסיונות לרצח.

 

בדיון אמרה המשטרה כי המעשים המיוחסים לפרלמן בוצעו בשנים 1998, 1999 ו-2004. הדיון נערך בהיעדרו של פרלמן ובנוכחות עורך דינו, עדי קידר, משום שחל איסור על פגישה בין השניים. בהמשך הוכנס פרלמן לדיון נפרד, שבו עודכן לבדו על שהתרחש. קידר הגיש ערעור על איסור המפגש עם מרשו, אך בית המשפט דחה אותו.

 

גם אשתו וחבריו של פרלמן, שהגיעו לבית המשפט, לא הורשו להשתתף בדיון שבו נכח. למרות זאת, בשלב מסוים הבחינה רעייתו של פרלמן בבעלה דרך צוהר הדלת המפרידה בין אולם הדיונים למסדורונות הפנימיים של בית המשפט. היא צעקה לעברו "חיים!", נופפה בידה לכיוונו, וקמה על מנת לראות אותו טוב יותר. שומרי בית המשפט מנעו ממנה להמשיך ליצור קשר עם בעלה.


רעייתו של פרלמן וחבריו בבית המשפט, היום בצהריים (צילום: עידו ארז)

 

המשטרה ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרו של מי שכבר כונה "המחבל היהודי" ב-15 יום, אך בית משפט השלום הסתפק כאמור בהארכת המעצר בשבעה ימים. במהלך הדיון הציגה המשטרה בפני השופטת דו"ח סודי, ולבקשתה של האחרונה - גם תמליל של שיחות שניהל פרלמן, ומהוות חלק מהראיות נגדו. השופטת קבעה בהחלטתה כי יש חשד סביר כי פרלמן ביצע את העבירות המיוחסות לו, "עבירות חמורות ביותר".

 

פרלמן לא משתף פעולה

עורך הדין קידר שב והכחיש את המיוחס לפרלמן, ואמר כי הוא נתון במעצר רק כדי להפעיל עליו לחץ. לדבריו, החשדות נגדו הם ברובד הנמוך בלבד, ומבוססים רק על שיחות עקיפות. "אנחנו מכחישים, תופרים לו תיק. אני ניזון מאמצעי התקשורת וגורמים נוספים ומתברר שמדובר במקרה מורכב של הפעלה של פרלמן על ידי השב"כ.


חבריו של החשוד ברציחות. "הביאו אותו על סף תהום" (צילום: עידו ארז)

 

"הם הביאו אותו על סף תהום כדי לבצע דברים שביקשו ממנו, ואני לא רוצה לתאר לעצמי מה היה קורה אם כל הדברים שביקשו ממנו - בהם לחסל את ראאד סלאח - היו יוצאים לפועל. ההפעלה שלו הייתה בגלל שהוא זקוק לכסף", הוסיף העו"ד.

 

במהלך הדיון בהארכת המעצר סירב נציג המשטרה להתייחס לשאלת סנגורו של פרלמן אם היה קשר בינו לבין אנשי השב"כ לאחר הפעלתו. הוא גם סירב לאשר כי פרלמן הופעל ללא ידיעתו, וטען כי כל הפעולות שנעשו - נעשו על פי חוק. מהדיון עולה כי פרלמן לא מודה במעשים, לא משתף פעולה בחקירתו ושומר על זכות השתיקה.

 

בערוץ 1 דווח אמש כי בשנת 2000 הופעל פרלמן על ידי השב"כ, ושימש כסוכן הארגון.

 השב"כ לא הכחיש זאת, אך אמר בתגובתו כי "כל טענה המייחסת לשב"כ כוונה לניסיון להדחה של פרלמן משוללת כל יסוד".

 

פעיל הימין בן ה-30, אב לשלושה, חשוד כי לפני כ-12 שנים ביצע בשכונת מאה שערים בירושלים סדרה של תקיפות נגד פלסטינים, במה שכונה בזמנו פרשת "הדוקר הסדרתי". בראיון שפורסם אתמול הוא הוסיף וטען כי השב"כ תפר לו תיק, אחרי שניסה להפעיל אותו: "הם ארגנו את כל העבודה הזו, ביימו ממש כמו ב'טרומן'. עולם שלם של עבודה, ואנשים שמסתובבים ובאים, עובדים וחוזרים, והכל מבוים".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 15/07/2010 12:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים פרלמן. "חשד סביר שביצע העבירות החמורות"
באדיבות חדשות ערוץ 2
אין כניסה. הדיון לפרלמן נערך בנפרד
צילום: עידו ארז
מומלצים