שתף קטע נבחר

שדה התעופה בתמנע ייקרא ע"ש אילן ואסף רמון

כך החליט היום (א') שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, והודיע על כך לרונה רמון ולמפקד ח"א לשעבר, אלוף (מיל) אליעזר שקדי. רונה רמון: "התרגשתי לשמוע על היוזמה הברוכה"

מחווה יוצאת דופן לרונה רמון: שדה התעופה הבינלאומי שיקום ברמת תמנע שליד אילת, יקרא ע"ש אילן ואסף רמון ז"ל. כך החליט היום (יום א') שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.

 

השר כץ הזמין היום ללשכתו שבירושלים את רונה רמון ואת מפקד ח"א לשעבר אלוף (מיל) אליעזר שקדי והודיע להם על החלטתו לקרוא לשדה התעופה המתוכנן בתמנע ע"ש אילן ואסף רמון, כאות הערכה והוקרה של מדינת ישראל למשפחת רמון.

 

בפגישה מרגשת שהתקיימה בלשכתו של שר התחבורה אמר כץ כי אין דבר יותר סמלי ומתאים להנצחת שני האישים החשובים שתרמו כה רבות למדינת ישראל ולקרוא על שמם את שדה התעופה המתוכנן בדרום. השר כץ סקר בפני רמון את תוכניות שדה התעופה העתידי ובסופה של הפגישה העניק לה הדמייה של דגם שדה התעופה העתידי המתוכנן לקום בתמנע.

 

במסגרת הפגישה הביעה רמון את הערכתה על היוזמה, ואמרה כי היא רואה כבוד גדול בהחלטה לקרוא את נמל התעופה בתמנע ע"ש אילן ואסף רמון. "התרגשתי לשמוע על היוזמה הברוכה ועל הכוונה להקים בדרום, שהיה כה חשוב לאילן ולאסף ז"ל, את שדה התעופה העתידי של אילת", אמרה רמון.

 

מנכ"ל אל על, אלוף (מיל) אליעזר שקדי, שהיה מפקד טייסת מקבילה לטייסת של אילן רמון, אמר כי ישנה חשיבות אדירה לקידום אזור הדרום, וההחלטה לקרוא את שם השדה בתמנע על שמם של אילן ואסף רמון היא הבעת הערכה של כל אזרחי ישראל למשפחת רמון.


רונה רמון, ישראל כץ ואליעזר שקדי עם דגם של שדה"ת (צילום: ששון תירם)

 

שדה התעופה החדש ישמש כשדה תעופה בינלאומי

ממשלת ישראל אישרה בשבוע שעבר את ההצעה להתחיל בתכנון שדה תעופה חדש בתמנע, הנמצא כ-18 קילומטר צפונית לאילת. שדה התעופה החדש ישמש כשדה תעופה בינלאומי חדש של מדינת ישראל בעיקר לטיסות לאירופה וממנה וכן לטיסות פנים ארציות.

 

עלות בניית שדה התעופה בתמנע נאמדת ב-1.7 מיליארד שקל ותמשך כשלוש שנים. הפרויקט יכלול בין השאר הקמת מסלול המראות ונחיתות באורך 3,600 מטר שיאפשר למטוסי סילון גדולים להמריא ממנו לכל יעד באירופה, וכן מגדל פיקוח, אזורי תפעול ומערכת תחבורתית הכוללת מערך כבישים ומגרשי חנייה לרווחת הנוסעים.

 

כמו כן יכלול הפרויקט טרמינל נוסעים מרווח, שמונה עמדות חנייה למטוסי רחבי גוף ובינוניים, תשע רחבות חנייה למטוסי טורבו- פרופ', (דוגמת מטוסי דאש 7) וכן חנויות דיוטי- פרי, בדומה לחנויות הקיימות בנתב"ג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר כץ ורונה רמון בפגישתם
צילום: ששון תירם
מומלצים