שתף קטע נבחר

צעירים לפני גיוס נזרקו ממלון ביוון בגלל התפרעות

לפני 3 שבועות נזרקו בני נוער מאחד מבתי המלון באיוס, לפני שבועיים נזרקה קבוצה אחרת והשבוע נזרקה קבוצה שלישית משני מלונות. עובד במלון: האורחים אמרו שאם לא מעיפים את הישראלים - הם עוזבים, כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות"

הישראלי המכוער חוזר ליוון: קבוצה של נערים לפני גיוס שיצאה לחופשת קיץ באיוס, אחד מאיי יוון, נזרקה שלשום משני בתי מלון לאחר שהתפרעה וגרמה לנזקים. נציג של חברת הנסיעות שבאמצעותה נסעה החבורה, אמר כי אמש סודר לנערים מלון שלישי והובהר להם שבפעם הבאה שיתפרעו - הם יבלו את החופשה על חוף הים.

 

עם תחילת הקיץ, החלה נהירת של קבוצות צעירים לאיי יוון, בהם האי קוס והאי איוס, שנחשבים לאהודים מאד בקרב בני הנוער. בשנים עברו היו התפרעויות רבות של בני נוער, שרובן נגרמו בשל שתייה מופרזת של אלכוהול על ידי בני נוער שמעולם לא שתו ושאינם יודעים את מגבלות השתייה שלהם.

 

"יש פה בעייה חמורה מאוד שבחנויות הדיוטי פרי מוכרים לילדים האלה אלכוהול", סיפר אתמול אופיר, נציג של אחת מחברות הנסיעות ששולחת את בני הנוער לחופשה באיים. "הם מגיעים לחנויות, המוכרת רואה שהם בגיל פחות מ-18 ואומרת להם שאינה יכולה למכור להם, אבל שהם יכולים לבקש מחברים שלהם לקנות עבורם. וכך הילדים האלה יוצאים מהארץ עם 20 בקבוקי שתייה, וכשהם מגיעים לבתי המלון - הם שותים, משתכרים ומתחילים להתפרע".

 

לקחו מטפי כיבוי אש והתחילו להשתולל איתם

לפני שלושה שבועות נזרקה קבוצה של בני נוער מאחד מבתי המלון באיוס, לפני שבועיים נזרקה קבוצה אחרת והשבוע נזרקה קבוצה שלישית משני בתי מלון. לדברי נציג של חברת הנסיעות איסתא, הצעירים היו במלון הומר-אין. זהו מלון קטן באיוס. הם החלו להשתכר ומייד לקחו מטפי כיבוי אש והתחילו לשתולל איתם, ולפזר את החומר שבהם בכל המלון.

 

נציג של חברת הנסיעות הוזעק למלון ולקח את הנערים לשיחה. מדובר בחמישה נערים מירושלים, שלושה בני 18 ושניים בני 17. מנהל המלון סירב להשאיר אותם במלון והם הועברו למלון שני, מלון מארה מונטה. גם שם הם החלו להתפרע והשחיתו ערימה של מגבות בצורה שלא ניתנת לתיקות. מנהל המלון זרק אותם מהמלון שלו והם הועברו, לאחר שיחה קשה עם נציג חברת הנסיעות, למלון שלישי. "הבהרנו להם שאם גם הפעם הם יתפרעו - הם יבלו את שארית החופשה על חוף הים", סיפר נציג החברה.


באים ליוון כבר עם האלכוהול. צעירים בחנות (צילום אילוסטרציה: גדי קבלו)

 

בחברת הנסיעות שוחחו הן עם הנערים, והן עם הוריהם. על פי הידוע שניים מההורים אמרו שהילדים שלהם בעייתיים וגם עושים בעיות בבית. אחד מההורים טען כי הוא אינו מאמין שהילד שלו התפרע, והוא מקבל את גירסת הילד שבמלון התנכלו לו, והורה נוסף הודיע כי הוא יכסה כל נזק שהילד שלו עשה.

 

"כל מקרה כזה עושה לו כנפיים"

"מה שקורה פה זה פשוט שערוריה", אמר לנו אופיר, מורה דרך ומלווה קבוצות שנמצא עם הילדים באיוס. "הילדים האלה לא יודעים לשתות. הם לא יודעים מה זה אלכוהול. מי שמוכר להם אלכוהול פשוט עושה את זה בשביל בצע כסף ולא מבין את ההשלכות של מה שהוא עושה.

 

"הילדים האלה קונים 20 בקבוקי שתייה וצריך לטפל בהם בכל דרך אפשרית, כי הם פשוט לא אחראים ולא ערים למה שהם עושים. מדובר פה באי קטן מאוד, וכל מקרה כזה עושה לו כנפיים. יש פה בתי מלון שכבר הודיעו שבשנה הבאה הם לא יקבלו ישראלים. היה פה מקרה דומה לפני שבועיים, שקבוצה נערים פתחה את המזוודות איך שהגיעה לבית מלון עשתה כל הלילה בלאגן, בעלת המלון לא הצליחה לישון מרוב פחד ולמחרת היא לא תיפקדה ולא היתה ברירה, אלא לטפל בילדים האלה".

 

אחד מעובדי מלון מרה מונטה, למברוס שמו, אמר לנו אתמול כי קבוצת הנערים נזרקה ממלון אחד והם במארה מונטה הסכימו לקבל אותם. "אבל הם החלו להתפרע במלון ועשו רעש. כל האורחים האחרים התלוננו עליהם. באנו אליהם ואמרנו להם שיהיו בשקט. הם נרגעו לכמה זמן ובלילה השני שוב הרעישו. והם גם השחיתו מגבות. האורחים האחרים במלון באו לקבלה ואמרו לנו: או שהישראלים הולכים, או שאנחנו הולכים. וזה היה אולטימטום כי הם הפריעו לכל אורחי המלון ולכן הם גורשו מפה".

 

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, אמר אתמול בהתייחסו למקרים, כי מדובר בתופעה שיש לגנות שפוגעת קשות בתדמית של ישראל ונדרשת עבודה חינוכית מקיפה, במיוחד בקרב בני הנוער שיוצאים באופן מאורגן לקראת החופש הגדול לחופשה במדינות אגן הים התיכון. השר אמר עוד כי ישראלי שיוצא לחו"ל הוא למעשה שגריר של המדינה, וכשהוא אינו מתנהג בצורה נאותה הוא גורם נזק שקשה לתקן.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אייל בן-צבי
צעירים בחופשה באיוס
צילום: אייל בן-צבי
מומלצים