שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ספגטים נמכרה לקבוצת שירן ב-5.7 מיליון שקל
  לאחר יום דרמטי של דיונים בבית המשפט, שבמהלכו דרשה השופטת מהנאמן לקיים התמחרות נוספת, נמכרה רשת המסעדות "ספגטים" לקבוצת שירן ב-5.7 מיליון שקל

  רשת המסעדות ספגטים נמכרה לקבוצת שירן בסכום של-5.7 מיליון שקל, כך נקבע אחר הצהריים (ג'). המכירה התאפשרה לאחר יום דרמטי שהתחיל בדיון שהתקיים הבוקר בבית המשפט המחוזי בתל אביב באולמה של השופטת ורדה אלשיך.

   

  הדיון שהתקיים בבית המשפט החל בהצעה לאישור הסדר נושים, ובמסגרת הדיון הוגשו לבית המשפט שתי הצעות, שהסכום הגבוה שהוצע במסגרתן עמד על 4.7 מיליון שקל.

   

  בהחלטתו קבע בית המשפט כי הוא מאשר את הסדר הנושים, אולם לגבי מהות הזוכה הורתה השופטת אלשיך לנאמן, רו"ח אלון פרדקין לקיים התמחרות נוספת.

   

  במסגרת התמחרות שכונסה מיד לאחר החלטת בית המשפט, ולאחר התמחרות של כשעתיים הוכרזה חברת שירן כזוכה, כאשר במסגרת ההתמחרות הגיע סכום ההצעה ל-5.7 מיליון שקל. למקום השני הגיעה קבוצת לאנדורה עם הצעה בסך 5.5 מיליון שקל.

   

  עו"ד אביחי ורדי, בא כוחו של הנאמן רו"ח אלון פרדקין מסר ל"כלכליסט": "החלטת בית המשפט מהבוקר הובילה להגדלת הסכום במיליון שקל, דבר שללא ספק היטיב את מצב הנושים. אנו נגיש את ההסכמה לבית המשפט כבר מחר".

   

  מאחורי קבוצת שירן עומדת משפחת קקון, המחזיקה באולמות אירועים וחברות הסעות מאזור המרכז. את קבוצת שירן ייצגו עהו"ד זיו סימון ויאיר פורת.

   

  רשת ספגטים הוקמה לפני כ-20 שנה. הרשת כוללת כ-17 סניפים, אולם רק 4 מהם נמצאים בבעלות הרשת (שניים מהם בת"א - ברח' ריב"ל וברח' קינג ג'ורג') ונכללו בהקפאת ההליכים עליה הוכרז, לאחר שחברת הניהול של הרשת נקלעה לקשיים וצברה חובות של כ-12 מיליון שקל. שאר 13 הסניפים נמצאים בזכיינות ולא קשורים להקפאה.

   

  החובות של קבוצת ספגטים, הכוללת את חברת הניהול ומספר חברות פרטיות, מסתכמים בכ-12 מיליון שקל, כאשר כ-3 מיליון שקל מהם מקורם בהלוואת בעלים. החוב לנושים המובטחים (הבנקים) מסתכם בכ-4 מיליון שקל והנושים המרכזיים נתנו את הסכמתם העקרונית להקפאת הליכים. החוב לנושים בדין קדימה (רשויות ועובדים) מסתכם בכמיליון שקל.

   

  בחודש אפריל פורסם כי ספגטים הייתה במגעים עם רשת קפה קפה. אך מגעים אלה לא נשאו פרי. 

   

  בהכנת הידיעה השתתף איתי הר-אור
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים