שתף קטע נבחר

נדחתה עוד בקשה של ענת קם להיפרד מהוריה

ל-ynet נודע שהנאשמת בריגול חמור ביקשה לפקח עליה עם אזיקים אלקטרוניים, כדי לפטור מהעול את הוריה שמשגיחים עליה. לדבריה, העומס פוגע בבריאות אביה ובעבודת אמה. ביהמ"ש העליון דחה גם בקשתה להסיר חיסיון על חומרי חקירה

בית המשפט המחוזי בתל-אביב דחה השבוע בקשה נוספת של ענת קם, הנאשמת בריגול חמור, להקל את תנאי מעצר הבית שלה. כך נודע היום (ה') ל-ynet. קם ביקשה לאפשר לה להיות נתונה לפיקוח באמצעות אזיקים אלקטרוניים, במקום תחת השגחה של מפקחים.

 

בתוך כך דחה היום בית המשפט העליון בקשה אחרת של קם - להסיר חיסיון על חומרי חקירה במשפטה. השופטת מרים

נאור קבעה כי "לאחר עיון בחומר החסוי מצאתי שברובו המכריע אין כדי לסייע להגנה". עם זאת, השופטת הסכימה לציין "כפרפרזה" בהסכמת המדינה, שבמסגרת חקירת ההדלפה הסתייעו רשויות החקירה במסמכים שהתקבלו מעיתונאי "הארץ", אורי בלאו.

 

קם מואשמת בגניבת אלפי מסמכים מסווגים מלשכת אלוף פיקוד המרכז, שם שירתה כפקידה, ומסירתם לבלאו, שביסס על כמה מהם כתבות - בהן כתבה על אישור חיסולים בניגוד להנחיות בג"ץ, שבעקבותיה נפתחה החקירה בפרשה.

 

היא נאשמת בהחזקת ידיעה סודית ומסירתה מתוך כוונה לפגוע בבטחון המדינה, עבירה שניתן לגזור בגינה מאסר עולם. בחקירתה בשב"כ הודתה קם בגניבת המסמכים ומסירתם, אך טענה כי לא התכוונתה לפגוע בבטחון המדינה, ולכן יצרה קשר עם עיתונאים ישראלים בלבד.

 

בדיון השבוע בבית המשפט המחוזי בתל-אביב הסבירה קם את בקשתה להקלות במעצר הבית שלה בכך שהוריה, המשמשים כמפקחים העיקריים שלה, מתקשים לעמוד בשעות הרבות שבהן הם נאלצים לשהות בדירתה. הם ממלאים את התפקיד זה יותר מחצי שנה.

 

אמה של קם היא עובדת בכירה בשירות המדינה, ולטענת הנאשמת בריגול ועורכי דינה, תפקודה המקצועי נפגע כתוצאה מהצורך להיעדר מעבודתה לעתים תכופות. אביה, נכה צה"ל, נאלץ לדבריה לוותר על טיפולים רפואיים רבים בשל הצורך

לשהות במחיצתה.

 

התובעת במשפטה של קם, עורכת הדין הדס פורר, התנגדה לבקשתה, וציינה כי לא חל כל שינוי בנסיבות, המצדיק את שינוי תנאי מעצר הבית שלה. פורר הזכירה את החלטת בית המשפט העליון בעניין, לפיה כפסע היה בין מעצרה בין כותלי הכלא לבית מעצר הבית המלא שבו הוחלט לבסוף לשים אותה, ולפיכך - אין לאפשר לה הקלה בתנאים.

 

בסופו של דבר דחה השופט, אורי שהם, את בקשתה של קם, וקבע כי היות שלא חל כל שינוי בנסיבות, אין עילה להקל בתנאי מעצר הבית שלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ענת קם, היום בעליון. לא תקבל אזיק אלקטרוני
צילום: גיל יוחנן
מומלצים