שתף קטע נבחר

הרווחה: האם הסכימה לסידור, והיה אישור רפואי

לאחר שהאצבע המאשימה הופנתה לעברם, הגיבו אנשי הרווחה של כפר יונה על הטענות כי ליקוייהם הם שאפשרו לאיתי בן-דרור לרצוח את ילדיו. "לא היו דברים מעולם. היה מקרה שהם הועברו לאב בהחלטה משותפת עם האם, מבלי ליידע אותנו". עוד טענו כי המהלך נעשה על סמך חוות-דעת מבית החולים שבו אושפז

החקירה נמשכת - וגם חילופי ההאשמות. לאחר הרצח המזעזע של עומר (10), רוני (8) ואור (5) - בידי אביהם איתי בן דרור - וההאשמות הקשות של בני משפחתה של האם לילך כלפי שירותי הרווחה, שלדבריהם כשלו בתפקודם כשלא מנעו את הטרגדיה, ניסו שם הערב (שבת) להתגונן והתעקשו כי מילאו אחר התחייבויותיהם במהלך הטיפול במקרה. עוד טענו כי הטיפול במשפחה הסתמך על חוות דעת פסיכיאטרית שקיבלו מבית החולים שבו אושפז האב.

 

רצח הילדים בנתניה - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

"קיבלנו את חוות הדעת הרפואית מבית החולים הפסיכיאטרי 'לב השרון', ועל סמך זה התאפשרו הסדרי הראייה של הילדים", אמר ל-ynet מנהל אגף שירותי הרווחה בכפר יונה, אלברט מור.


בן-דרור ושניים מילדיו. בהסכמת האם (צילום: עידו ארז)

 

מור סירב להתייחס באופן ממוקד להאשמות בני המשפחה, אך הכחיש את הטענה לפיה אילצו שירותי הרווחה את האם, לילך, להסכים לכך שהאב יוכל לקחת את הילדים על אחריותו, תוך איומים כי אם לא תסכים לכך - יועברו השלושה מחזקתה.

 

"אני לא רוצה לשפוט את המשפחה בשעת צערה, אך לא היו דברים מעולם", הבהיר מור. "הטיפול במשפחה ובהסדרי הראייה היה על-פי השיקולים המקצועיים ותוך ייעוץ מצד גורמים מקצועיים של בריאות הנפש".

 

מנהל האגף אף ביקש להדגיש כי "במהלך הטיפול במשפחה, לילך ואיתי

החלו שוב לתקשר ביניהם, לאחר שכלל לא דיברו. אז היה אף סיכום על הסדרי ראייה, ואנחנו יודעים גם על מקרה אחד שהילדים היו אצל האבא בהחלטה משותפת של ההורים - ומבלי ליידע אותנו על כך. אנחנו פעלנו לפי כל הכללים וללא דופי".

 

המשטרה צפויה להביא מחר את בן דרור לדיון בבקשה להאריך את מעצרו, לאחר שיעבור את הלילה בבית החולים לניאדו, תחת אבטחה כבדה של שוטרים.

 

בבית החולים "לב השרון" ובמשרד הבריאות סירבו להגיב בנושא חוות הדעת שניתנה, בשל חקירת המשטרה שעודה מתנהלת ובשל חיסיון רפואי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התוצאות היו קטלניות. פינוי גופות הילדים בנתניה
צילום: עידו ארז
איתי בן-דרור. חוות הדעת אפשרה המשמורת
צילום רפרודוקציה: אביהו שפירא
מומלצים