שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

סא"ל דניאל טס לרומניה 3 ימים אחרי שעבר דירה

לאחר שנים של נדודים בין בסיסי חיל האוויר, עברו בני משפחתו של סגן-אלוף דניאל שיפנבאור לביתם במושב קדרון בשפלה. חלק מהארגזים הוא לא הספיק לפרוק וביום ראשון טס לרומניה. קרוב משפחתו: "הוא מקצוען אמיתי ומאידך אדם מאוד פשוט"

"הוא טייס מאוד ותיק, מקצוען אמיתי ומאידך אדם מאוד פשוט וצנוע", כך סיפר הבוקר (יום ג') ירון עוזר, גיסו של סגן-אלוף דניאל שיפנבאור (43) ממושב קדרון, שהיה על מסוק היסעור שהתרסק ברומניה. 

 

אסון ברומניה: הדיווחים האחרונים ב-ynet

 

מחוץ לבית משפחת שיפנבאור, במושב שליד בסיס חיל האוויר בתל-נוף, עמדו עדיין הבוקר ארגזי קרטון, עדות למעבר של בני המשפחה, שנכנסו לבית החדש רק ביום חמישי בשבוע שעבר. אחרי שנים של נדודים בין בסיסי חיל האוויר הם החליטו להשתקע במושב קדרון.

 

דניאל טס ביום ראשון בבוקר לאימון ברומניה, שממנו אמור היה לחזור בסוף השבוע. הגיס סיפר: "דני נולד באורוגוואי ועלה לארץ עם הוריו כנער. הוא גדל בבת-ים ועבר לרמת השרון. הוא התגייס לקורס טיס".

 

הגיס סיפר כי במלחמת לבנון השנייה איבדה הטייסת מסוק בלבנון וחמישה אנשי צוות נהרגו. "הוא שמר על קשר עם המשפחות. התפקיד המשמעותי שלו היה מפקד טייסת במלחמת לבנון השנייה".

 

לפני כשנה עבר שיפנבאואר אירוע בריאותי שמנע ממנו לטוס, עם זאת לאחרונה חזר לכשירות ועמד לקבל דרגת אלוף-משנה. "הוא טייס

 מאוד ותיק, מקצוען אמיתי ומאידך אדם מאוד פשוט, צנוע ובלי הרבה יומרות ומאוד יסודי בכל הקשור לצבא. הוא שמר על ארשת חיצונית קשוחה, אך הוא היה אדם מאוד רגשן ואדם שמאחוריו אלפי שעות טיסה והדרכה של טייסים".

 

על התרגיל ברומניה, סיפר הגיס: "זו לא הפעם הראשונה שהוא טס למרחקים כאלה. הוא רצה לנסוע לשם. מבחינה מקצועית זה היה מאוד מעניין מבחינתו. הוא אהב ספורט, אהב לרוץ ורץ כל יום כמה קילומטרים טובים. אהב מאוד לטוס, זה התחביב הגדול שלו". דניאל נשוי ליעל ולהם שלושה בנים: עמית בן 16, רועי בן 12 ויונתן בן 8.

 

בשעות הלילה הותרו לפרסום שמות ששת החיילים הנעדרים בהתרסקות. הטייסים: סגן-אלוף במיל' אבנר גולדמן, בן 48 ממודיעין, סגן-אלוף דניאל שיפנבאור (43) ממושב קדרון, רב-סרן יהל קשת (33) מחצרים ורב-סרן ליאור שי (28) מתל נוף. שני הנעדרים האחרים הם מכונאים מוטסים: סגן ניר לקריף (25) מתל נוף ורב-סמל אורן כהן (24) מרחובות. הנעדר הרומני לפי דיווחים מבוקרשט הוא סטפן קלודיוס דרגנאה (31).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דניאל שיפנבאור. "מקצוען אמיתי"
צילום רפרודוקציה: אבי מועלם
מומלצים