שתף קטע נבחר

השיבה לאנטליה: "משתוקקים לחזרת הישראלים"

נוסעי המטוס הישראלי שנחת השבוע בעיר הנופש הטורקית אחרי תקופת החרם הארוכה גילו שהמקומיים התגעגעו, ומאוד. "להיות בברוגז זו לא שיטה", הסביר הנוסע בועז חדד מנהריה

ישראלים, טורקיה מחכה לכם: לפי ההתרגשות בשוק התיירות הטורקי כלפי התייר הישראלי, נדמה כי הסרת אזהרת המסע מארץ הקלאבים נשמעה קודם כל במחוזות הדרומיים של טורקיה, עוד לפני שהגיעה לארץ הקודש.

 

הטורקים לא נשארו אדישים לחלון ההזדמנות שנפתח עבורם מחדש. בשבועיים האחרונים. חרף העובדה שמדובר בשיאה של עונת התיירות ולמרות שחלק ניכר מהישראלים כבר בחרו לעצמם יעד חלופי לחופשת הקיץ שלהם, באנטליה מסרבים לוותר. גורמי תיירות מקומיים בעיר, המבודדת זה שנים מרבבות התיירים הישראלים שגדשו אותה, מנסים לחזר אחרי הישראלים, ומקווים שהרומן ההיסטורי יחודש בהקדם למרות המשקעים שהותירה פרשת המשט לעזה.

 

"אם אתה שואל אותי, לישראלים עצמם אין בעיה לבוא ולנפוש פה", מסביר, כמעט בעברית, אחמד בקר, מבעלי חברת התיירות הטורקית "כלנית". בקר, שעובד עם הקהל הישראלי מאז תחילת שנות התשעים, אמר כי "ברור שקיים כעס בגלל מה שהיה, אבל אין כאן שום בעיה של ביטחון. אתמול הסתובבתי פה בשוק כדי לבדוק את השטח לפני שבאתם, והסוחרים רק משתוקקים שהישראלים יחזרו, כי הם מרוויחים מזה כסף".

 

שגריר ישראל או בוגד?

ביום שני השבוע, לראשונה מאז פרוץ המשבר בין המדינות, המריאה טיסה של חברת "השטיח המעופף", לאנטליה. זאת, אחרי שנים שבהם נשברו שיאים במספר התיירים הישראלים לטורקיה בחודשי יולי אוגוסט, כשלמעלה מ-30 טיסות המריאו ליעד הפופולרי. במטוס, שהיה מלא בכ-200 נוסעים, מצאנו גם בין המשפחות הערביות הישראליות, את בועז חדד מנהריה, מורה לתנ"ך בתיכון אורט מעלות, שהגיע לנפוש באנטליה עם אשתו וילדיו.


מחלוצי שיבת אנטליה. בועז חדד מנהריה (צילום: דני שדה)

 

לכתבים שהתנפלו עליו כאילו נחת מהירח, אמר חדד: "בהתחלה אשתי ובתי

חששו. אם האשה הייתה מטילה וטו, לא היינו נוסעים. הרי קיצוניות לא מובילה לשום מקום, אנחנו לא צריכים להיות עם הטורקים בברוגז, זו לא שיטה. הפוליטיקאים תמיד מחפשים דרך לסכסך במקום לגשר".

 

עם זאת, הוסיף חדד כי הוא "מרגיש כשגריר של מדינת ישראל". לדבריו, הוא מקווה שישראלים רבים יבואו בעקבותיו. "אני מודע לכך שבאינטרנט אולי יגידו שמי שנוסע לטורקיה הוא 'בוגד', אבל להגיד את זה עליי? יוצא יחידה קרבית ואדם שאוהב מאוד את המדינה? זו שטות", אמר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תזכה מחדש בלבם של הישראלים? אנטליה
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים