שתף קטע נבחר

"המדינה שבה ונלחמת באזרחים הכי עניים שלה"

בעקבות ההרס הנוסף של הכפר הבדואי הלא מוכר אל-עראקיב שהתבצע הבוקר על ידי אנשי מנהל מקרקעי ישראל, יתקיימו משמרות מחאה בתל-אביב, ירושלים ובאר-שבע. "המדינה לא רק מזניחה את האזרחים העניים שלה, היא גם נלחמת נגדם"

לאחר שנהרס כליל בשבוע שעבר וכעשרה מבנים בו הוקמו מחדש,הרסו הבוקר (יום ד') אנשי מנהל מקרקעי ישראל, את הכפר הבדואי הלא מוכר אל-עראקיב, הסמוך לרהט.

 

ביום שבת האחרון הגיעו מאות פעילי זכויות אדם לסייע בידי אנשי הכפר בשיקום ההריסות, שלדי המבנים החדשים נהרסו מחדש היום. במהלך פעולות הפינוי של פקחי המנהל אבטחו את המקום כוחות משטרה גדולים, שפינו מהמקום בכוח את ח"כ טאלב א-סאנע (רע"ם-תע"ל) שהתבצר באחד הבתים.

 

פעילי תנועת התחברות-תראבוט, השותפים לקואליציית הארגונים החברתיים למען הכרה

בזכויות הבדואים, כואבים עם התושבים את ההרס הכפול, וטוענת שזוהי חלק ממדיניות גורפת של המדינה אל אזרחיה החלשים ביותר: "המדינה לא רק מזניחה את האזרחים העניים שלה, היא נלחמת נגדם ולא רק כאן אלא גם גם בלוד, רמלה ויפו" קובל פעיל התנועה גדי אלגזי "במקום לבנות להם דיור ציבורי היא הורסת את המעט שיש להם תוך בזבוז הון באבטחת מבצעי ההרס".

 

לאלגזי חשוב להבהיר שמדובר במדיניות גורפת של פגיעה בחלש: "לא רק לבדואים קוראים פולשים כשהם גרים בכפר שבנו אבותיהם קיים לפני קום המדינה, אלא גם לתושבים התימנים בכפר שלם בדרום תל אביב. בעוד שמקומות אחרים בארץ היו קוראים להם בן ממשיך".

 

כדי להביע את מחאתם את ההרס הכפול יקיימו אנשי התחברות-תראבוט הערב (ד') משמרות מחאה בתל אביב ובבאר שבע

"מי שרוצה לדעת איך נראים "פולשים" שיבוא לראות את הילדים של אלעראקיב. העצים של קק"ל הם הפולשים ולא מי שגר שם כל חייו", הוא מסכם "אסור במדינת ישראל לתת שכפר שלם ימחק במדינת ישראל, בלי מחאה".

 

  • משמרות מחאה נגד הריסת הכפר אל-עראקיב יתקיימו בשער רגר של אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע בשעה 18:00 וברחוב קינג' ג'ורג' פינת שדרות בן ציון בתל אביב, וברחבת המשביר ברחוב קינג' גורג' בירושלים בשעה 19:00.
  • לפרטים נוספים לחצו כאן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בפעולות הבניה המחודשת בשבת
צילום: מ. ורשבסקי
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים