שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

ברק מזהיר את לבנון: אל תתגרו בכוחות צה"ל

שר הביטחון הגדיר את חילופי האש בין הצבאות "פיגוע רצחני" וקרא ליוניפי"ל וללבנון לחקור מי עומד מאחוריו. ראש-הממשלה אמר כי "ישראל תגיב בתקיפות על כל ניסיון להפר את השקט בגבול הצפון". מועצת הביטחון של האו"ם תדון בתקרית

שר הביטחון, אהוד ברק, שיגר הערב (יום ג') אזהרה לממשלת לבנון בעקבות המארב שהציב צבא לבנון לחיילי צה"ל שפעלו בקו הגבול. בחילופי האש נהרג מג"ד בצה"ל, סא"ל דב הררי, ונפצע קשה קצין נוסף.

 

יום קרב בצפון - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

ברק דרש מלבנון "לחקור מי עומד מאחורי הפיגוע הרצחני" וקרא לכוחות יוניפי"ל בדרום לבנון "למלא את שליחותם וחובתם, לפעול בנחישות למניעת אירועים דומים, לחקור את האירוע ולמנוע את המשך ההתגרויות של צבא לבנון לאורך הגבול עם ישראל".

 

גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הטיל את האחריות המלאה לפרוץ התקרית על לבנון. "ישראל רואה בחומרה רבה את ההתקפה על חיילי צה"ל. מדובר בהפרה בוטה של החלטת מועצת הביטחון 1701. אני רואה בממשלת לבנון אחראית ישירה לפרובוקציה אלימה זו כלפי ישראל", נמסר בהודעה מטעמו.


כוח יוניפי"ל. ברק קרא "למנוע אירועים דומים" (צילום: אביהו שפירא)

 

נתניהו הדגיש גם כי "ישראל הגיבה ותגיב גם בעתיד בתקיפות על כל ניסיון להפר את השקט בגבול הצפון ולפגוע בתושבי האזור ובחיילים המגנים עליהם". הוא שיגר תנחומים למשפחת ההרוג ואיחולי החלמה לפצוע.

 

בעקבות התקרית, הגישה ישראל תלונה בעל-פה לנשיא מועצת הביטחון של האו"ם ולחמש החברות הקבועות, שבה הבהירה כי הודיעה מראש ליוניפי"ל על כוונתה לגזום עצים בגדר המערכת, 80 מטרים מדרום ל"קו הכחול", ולמרות זאת - הלבנונים פתחו באש.

 

ישראל דרשה לכנס את הוועדה הבילטרלית הישראלית-לבנונית כדי לדון בהפרה הלבנונית, ותגיש בהמשך למועצת הביטחון תלונה בכתב על האירוע. דיפלומט מערבי באו"ם אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית, כי מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס לישיבה בדלתיים סגורות, על רקע התקרית היום בין צבאות שתי המדינות.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד ברק
צילום: ירון ברנר
נתניהו. רואה את ממשלת לבנון אחראית
צילום: AP
מומלצים