שתף קטע נבחר

חקירה נגד רבנים נוספים בגלל "תורת המלך"

הפרקליטות הורתה לחקור גם את הרבנים דב ליאור ויעקב יוסף שנתנו את הסכמתם לספרו של הרב שפירא, שכתב כי מבחינה הלכתית ניתן להרוג גוי אם זה נעשה מתוך דאגה למצוות

האם רבנים נוספים מהימין בדרך למשטרה? שבוע לאחר עיכובו לחקירה של הרב יצחק שפירא מיצהר, מגלה המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן, כי מתנהלת חקירה בחשד להסתה לגזענות ולאלימות נגד רבנים נוספים הקשורים לפרסום הספר "תורת המלך". שני שמות בולטים בנחקרים הם הרב דב ליאור והרב יעקב יוסף – מהרבנים שהעניקו את הסכמתם לחיבורו של שפירא.

 

ניצן הודיע על החקירה הצפויה לעו"ד אסף פינק, שעם פרסום הספר פנה אליו בשם ארגון י"ב בחשוון ו-11 ארגונים המאוגדים ב"ברית חושך לגרש", וביקש כי יורה על חקירת העניין. "זה מכבר הוריתי למשטרה לפתוח בחקירה נגד מחברי הספר, הרב יצחק שפירא והרב יוסף אליצור, וכנגד ה'מסכימים', הרב יצחק גינזבורג, הרב דב ליאור והרב יעקב יוסף", כתב ניצן.

 

עוד הודיע המשנה לפרקליט המדינה כי הורה לחקור את הרב אליצור גם בגין מאמרו "הריגת חפים מפשע", שפורסם בעלון ישיבת "עוד יוסף חי" ובאתר האינטרנט שלה, בחשד לאותן עבירות.

 

נגד הרב נחמיה גולדברג, גם הוא ממעניקי ההסכמה לספר, לא נפתחה חקירה מאחר שהודיע ברבים שהסיר את

הסכמתו מהספר - ואף ביקר את תוכנו.

 

מתנועת י"ב בחשוון ו"ברית חושך לגרש" המאגדת 15 ארגונים וביניהם הארגונים שעעתרו לבג"ץ, נמסר כי הם "מברכים על החלטת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה כנגד מחברי הספר ונותני ההסכמות ומצפים להורדת הספר ממדפי חנויות הספרים והספריות. מדובר בספר שהורתו ומהותו הינם חילול שם שמיים".

  

הרב שפירא כתב בספרו: "כאשר אנו ניגשים לגוי שעובר על שבע מצוות והורגים אותו מתוך אכפתיות מקיום שבע המצוות - אין שום איסור בדבר". לטענתו, "בכל מקום שבו נוכחותו של גוי מסכנת חיי ישראל מותר להורגו, גם אם מדובר בחסיד אומות העולם והוא לא אשם בכלל במצב שנוצר".

 

לפני מספר ימים הוא הגיב על חקירתו במשטרה וקרא לחבריו הרבנים להצטרף אליו ולהביע את עמדת ההלכה בנושא "מוסר המלחמה". לדבריו, "אף שהממסד מתנכל למי שמפרסם דעת תורה בנושא, אסור לנו להיבהל". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב יצחק שפירא. מחבר הספר
צילום: גיל יוחנן
צילום: חיים צח
הרב דב ליאור. נתן את הסכמתו
צילום: חיים צח
צילום: עוזי ברק
הרב יעקב יוסף. הצטרף למסכימים
צילום: עוזי ברק
מומלצים