שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו: היועץ המשפטי יבחן את "מסמך גלנט"
  רה"מ אמר שאחרי פגישה עם שר הביטחון, ביקש מיהודה וינשטיין לבחון בהקדם את שערוריית "מסמך האסטרטגיה" המזויף או לא, שהובילה לסערה סביב מינוי הרמטכ"ל. בן-אליעזר: "אני בהלם. חייבים לחקור עד הסוף. העסק לא טוב"

  בצל פרשת "מסמך גלנט", התכנסה הבוקר (יום א') ישיבת הממשלה השבועית. אחרי יותר מיממה של שתיקה, מלשכת ראש הממשלה נמסר כי בנימין נתניהו עדכן את השרים בנושא - והיועץ המשפטי לממשלה יבחן את השערורייה שמסעירה את צמרת צה"ל, סביב מינוי הרמטכ"ל הבא. עוד לפני כן, בהתבטאות ראשונה של שר אמר ל-ynet בנימין בן אליעזר: "אני בהלם, נדרשת חקירה יסודית ומלאה".

   

  סערת גלנט - כותרות אחרונות ב-ynet:

   

  לפי לשכתו, נתניהו פנה במוצאי שבת ליועץ המשפטי יהודה וינשטיין. "נועדתי עם שר הביטחון שאחראי על צה"ל ולאחר מכן פניתי ליועץ וביקשתי ממנו לבחון את הנושא בהקדם. וינשטיין אמר בשיחתנו אמש כי כך הוא יעשה", אמר ראש הממשלה לשרים. ברק עצמו טרם הגיב.


  היום בממשלה. "לנקות את האווריה", דורש בן אליעזר (צילום: רויטרס)

   

  בהמשך לדברים שאמרו אמש מקורבי ראש הממשלה, בן-אליעזר סבור ששר הביטחון אהוד ברק צריך לנהל את הבדיקה המעמיקה.

   "שוחחתי עימו אמש והתרשמתי שהוא בהלם כמוני. ביקשתי ממנו שיעשה חקירה יסודית שתברר האם המסמך הזה אכן נעשה או שהוא מזויף.

   

  "חייבים לחקור את זה עד הסוף ולהבין מי עומד מאחורי זה. אי אפשר להותיר את המצב הזה כפי שהוא. נעשה פה דבר שלא יעשה, בין אם המסמך מזויף או לא, העסק הוא לא טוב", הדגיש בן אליעזר.

   

  בן אליעזר, שר הביטחון לשעבר שכבר מינה רמטכ"ל - משה (בוגי) יעלון - סיפר על ההכרעה שלו: "הייתי צריך להכריע בין ארבעה מועמדים. זה עבר טוב. צריך להקפיד על מה שדוד בן-גוריון הקפיד בו - כל קצין שמעורב בפוליטיקה, דינו לעוף מהצבא. צריך להרחיק את הצבא מהפוליטיקה ואת הפוליטיקה מהצבא. יש לנו צבא מצוין ורמטכ"ל מצוין. מיטב הנוער משרת בו. אירועים כאלה מעכירים את האווירה ויש לנקות את האווירה".

   

  "פגיעה בצה"ל ובמדינת ישראל"

  שרים אחרים כן התייחסו לנושא. לדברי גלעד ארדן, "לא חשוב אם המסמך נכון או לא נכון, זה חמור לשני הצדדים. יש חשיבות לדעתי לעירוב גורמי חקירה ומשטרה. ברור לנו שלא בהליך כזה צריך להיבחר הרמטכ"ל". שר המדע, דניאל הרשקוביץ, ציין כי "יש לחקור. אינטריגות כאלה סביב מינוי רמטכ"ל טרם ראינו והן פוגעות בצה"ל ובמדינת ישראל".

   

  הסערה החלה עם הפרסום ביום שישי בחדשות ערוץ 2, שם הוצג המסמך ובו לכאורה הצעה לקמפיין למען גלנט במירוץ המתלהט לרמטכ"לות, תוך "בניית תדמית שלילית" לאלוף בני גנץ, ולרמטכ"ל המכהן גבי אשכנזי.

   

  בדבריו לתקשורת, נתניהו לא התייחס לפרשה. הוא שלח תנחומים למשפחת ברנשטין, שאיבדה שבעה מבניה בתאונת המיניבוס עם הרכבת סמוך לקיבוץ גת ביום חמישי, וכן דיבר על שיפור השירות לאזרח ובנושאים נוספים.

   

  בישיבה נתניהו עדכן את השרים על מינויו של פרופסור יוסף צ'חנובר כחבר בוועדת הבדיקה של מזכ"ל האו"ם בנושא המשט הקטלני לעזה. "אני מאמין שהוועדה תנתב אליה את דעת הקהילה הבינלאומית החשובה, ולא הוועדות שהקים הגוף האנטי ישראלי בז'נבה", הוא אמר בהתייחסו לוועדה הנוספת, של מועצת זכויות האדם של האו"ם.

   

  לדברי ראש הממשלה, "הוועדה תקבל את הדוחות של ועדת טירקל ו-ועדת החקירה הטורקית ותספק המלצות עתידיות. ישראל הייתה מעורבת בהקמת הוועדה, קביעת המנדט שלה והרכב חבריה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו, הבוקר. וינשטיין אמר שיבדוק
  צילום: AFP
  ברק. לא מגיב
  צילום: אמיל סלמן
  בן אליעזר. הלם
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים