שתף קטע נבחר

חקירת מסמך גלנט: מעבדות ועדויות אלופים

צוות החוקרים ביאחב"ל שיחקור אם המסמך מזויף, עמל בשעתו על פענוח הרצח המזוויע של אם ובתה ברמת גן. לא מן הנמנע שאלופים בצה"ל יזומנו להעיד וייתכן שתיעשה פנייה גם לעיתונאים

ראש להב 433, ניצב דוד מנצור, הטיל על היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית לחקור את פרשת "מסמך גלנט", לאחר שנועד בנושא עם ראש אגף החקירות, ניצב יואב סגלוביץ'. הערב (יום א') יקבלו אנשי היחידה את חומר החקירה, וייתכן שכבר מחר יפנו לגורמים המעורבים בפרשה. בבסיס החקירה ינסו החוקרים לגלות האם ומי זייף את הלוגו של משרד הפרסום של אייל ארד.

 

הבוקר הגיש יועץ התקשורת אייל ארד תלונה בתחנת המשטרה בצפון תל אביב על זיוף "מסמך גלנט", ובו רעיונות כיצד להריץ את האלוף יואב גלנט לתפקיד הרמטכ"ל. ארד טען כי מעולם במשרדו לא הופץ מסמך שכזה וכי הוא אינו מייצג את גלנט ולכן לא הייתה לו כל מטרה לקדם את מועמדותו לראש המטה הכללי.

 

בעקבות פגישה דחופה שהתקיימה במשרד המשפטים בירושלים, הוטלה המשימה על היאחב"ל וצוות החקירה שיטפל בפרשה יהיה ממחלק פשעים בינלאומיים. בין היתר, צוות זה חקר את הרצח המזוויע של ביאטריס רודוב ובתה דניס על-ידי אלי פחימה. היועץ המשפטי לממשלה ביקש מהמשטרה לחקור במהירות אם מדובר בזיוף.

 

במשטרה אמרו כי לחקירה שני צדדים: חשיבותה מבחינה ציבורית, והחקירה הפלילית שתבדוק, כאמור, האם אותו מסמך אכן זויף - ואם כן, על-ידי מי. את חקירת הזיוף ינהלו באמצעות בדיקה מדוקדקת של מעבדות המשטרה במטה הארצי בירושלים. במקביל, מתגבש כעת צוות החוקרים לחקירה - כשלא מן הנמנע שהאלופים הקשורים לפרשה יוזמנו להעיד בה.

 

גורמים במשטרה העריכו כי תיעשה גם פנייה לעיתונאים שחשפו את המסמך על מנת להבין מהיכן הגיע. בין היתר, ייתכן שבין הראשונים יוזמן למתן עדות האלוף יואב גלנט, על מנת להבין האם הוא חושד באדם כלשהו שעשה זאת ועל מנת לתת כיוון לחקירה. בכל מקרה, בשל רגישות העניין, מי שיפקח מקרוב על החקירה הוא ניצב סגלוביץ' בעצמו, שיעדכן מדי יום את מפכ"ל המשטרה בעניין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סגלוביץ'. המסמכים החלו להיבדק
צילום: דודי ועקנין
מומלצים