שתף קטע נבחר

הראיות נגד הרב אלון: "יום עצוב לציונות הדתית"

רב החבר בפורום "תקנה" שחשף את החשדות נגד הרב אלון אמר ל-ynet כי הוא מתפלל שהפרשה תסתיים בזיכוי, ואולם יש כעת תחושת הקלה - "הוכח שזו לא עלילה". מקורבו של הרב אלון: "הוא נקי. הוקל לו מכך שהדברים ייבדקו כעת לעומק"

ב"פורום תקנה" נשמו לרווחה בעקבות המלצת המשטרה להעמיד לדין את הרב מוטי אלון בחשד למעשים מגונים בשני תלמידים.

 

אחד הרבנים החברים בפורום אמר ל-ynet כי מדובר ב"ערב עצוב לציונות הדתית כולה". הוא הוסיף כי הוא מתפלל שהרב אלון ייצא זכאי בהליכים המתנהלים נגדו, אך סיפר שבקרב חברי הפורום יש תחושת הקלה, כאשר הוכח כי המעשים שיוחסו על ידם לרב לא הומצאו. "בחודשים האחרונים היו עלינו לחצים כבדים מאוד שלפעמים הגיעו גם לאיומים לחזור בנו

מהדברים שפרסמנו", אמר הגורם, "חלק מהרבנים שלא היו שלמים עם פרסום הדברים ברבים, וגם כאלה שתמכו בפרסום, היו עם תחושות קשות וכעת הוקל להם". לדברי הרב, העובדה שהמשטרה מצאה תשתית ראייתית למקרים מוכיחה שיש להם בסיס וכי לא מדובר בהמצאה או עלילה.

 

לעומתו, יו"ר הפורום, יהודית שילת, אמרה ל-ynet כי הודעת המשטרה אינה מחזקת את הפורום, כפי שהודעה הפוכה לא היתה מחלישה אותו. היא הסבירה שהיא וחבריה פעלו במקום שבו גורמי החוק לא יכלו לפעול משום שהיו מחויבים לטפל בחומרים שהגיעו לידיהם.

 

לדברי שילת, חקירת המשטרה היתה בעקבות תלונות שהגיעו אליה לאחר מכן ואינן קשורות לפורום. הנושא היחיד שבו שילת אמרה כי היא מרגישה הקלה הוא בכך שאלה שטענו שמדובר ב"פורום שפועל במקום המשטרה" נוכחו לדעת כי כאשר מדובר במעשים פליליים, הפורום מושך את ידיו מטיפול בפרשה ומשאיר אותו לגורמי החוק.

 

מהנהלת "פורום תקנה", שחשף את הפרשה, נמסר בתגובה רשמית: "הפורום פועל במקרים שבהם המשטרה אינה יכולה לפעול. כאשר מתאפשרת פעולת המשטרה, פורום תקנה סמוך ובטוח שעבודתה תיעשה נאמנה". 

 

רב בכיר בציונות הדתית, שאינו חבר בפורום, ואף שמר על קשר עם הרב אלון לאחר חשיפת הפרשה, אמר: "מה אומר ומה אגיד. זה יום עצוב מאוד. רחמנות. כנראה שהדברים שמיוחסים לו נכונים. נשאר לנו רק להתפלל".

 

בסביבת הרב אלון: שתיקה

הרב אלון השתתף הערב באזכרה לזכרו של סא"ל עמנואל מורנו ואף העביר שיעור לזכרו בבית הכנסת בשכונת רמת אשכול בירושלים. כשעלה לבימת בית הכנסת,

נעמד הקהל על רגליו במשך דקה ארוכה כדי לכבדו.

 

בסיום השיעור סירב הרב אלון להתייחס לשאלות העיתונאים, אולם מקורבו משה שיפמן התייצב בחזית ההסברה ותקף את פורום "תקנה" ואמר כי כפי שהדברים נבדקו על ידם, "הם לא היו בשום צורה שהיא לא דין תורה, לא דין ישראל ולא לפי חוקי מדינת ישראל. דברים שלא ייאמנו שקבוצה כזו יכולה לבוא ולהפיץ לשון הרע".

 

שיפמן הוסיף: "נפלה בידי הזכות הגדולה להיות תלמיד וידיד של הרב שליט"א. אני חייב להגיד בתור אדם שמכיר את אורחו ומסירות הנפש של הרב וגדלותו בתורה ובבני אדם, הוא נקי ולא עשה דבר. בגלל גודלו של הרב, כך גדולים ייסוריו וייסורי ילדיו ואשתו. אני חושב שהוקל לו כעת כשהדברים ייבדקו בצורה מעמיקה והאמת תצא, והדברים יעשו ברורים". על הייסורים אמר שיפמן כי הרב "יהפוך אותם לתשועה גדולה". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מוטי אלון נושא דברים באזכרה
צילום:נועם מושקוביץ
שילת. "ההודעה לא מחזקת ולא מחלישה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים