שתף קטע נבחר

הרב אלון בשיעור: "ייסורים זה זיכוך"

במשך דקה ארוכה עמד הקהל על רגליו כדי לכבד את הרב אלון באזכרה לסא"ל עמנואל מורנו בירושלים. הרב סירב להתייחס להמלצה להעמידו לדין, ואמר בשיעור: "יפה שעה של תשובה מכל חיי העולם הבא"

שעה קלה אחרי שהמשטרה קראה להאשים אותו במעשה מגונה, זכה הרב מוטי אלון הערב (יום א') לגלי אהבה באזכרה שנערכה לסא"ל עמנואל מורנו בבית הכנסת בשכונת רמת אשכול בירושלים.

 

 

הרב מוטי אלון היה האורח המרכזי של מעמד האזכרה וכשעלה לבמה כדי להעביר שיעור, נעמד הקהל על רגליו במשך דקה ארוכה כדי לכבדו. הרב ניגש לפרוכת ארון הקודש, נתן לה נשיקה והחל בדברי תורה לעילוי נשמתו של מורנו. הרב אלון לא התייחס להמלצת המשטרה להעמידו לדין אולם בדברי התורה שנשא, היה ניתן למצוא הקשרים רבים לפרשות בהן הוא מעורב. יועצי התקשורת של הרב ליוו אותו לאורך כל הערב וניסו למנוע מהעיתונאים הרבים להיכנס לבית המדרש.


הרב אלון הערב (צילום: נועם מושקוביץ)

 

הרב דיבר על קריאת שמע ואמר בהקשר שנשמע אקטואלי: "יפה שעה אחת של תשובה ומעשים טובים בעולם הזה מכל חיי העולם הבא". בהמשך, הוסיף הרב וציטט: "אל תירא מפחד פתאום ומשואת רשעים כי תבוא, עוצו עצה ותופר, דברו דבר ולא יקום כי עמנו אל". הרב אף התייחס להפטרת "נחמו" והתבדח עם תלמידיו ואמר כי שמע פעם הסבר מחסיד ברסלב לכפל המילה "נחמו" בהפטרה, כאשר המקור דומה לשמו של הרב נחמן מאומן.

 

עוד הוסיף הרב בין דברי התורה: "אם יש ייסורים - אז הקדוש-ברוך-הוא מזכך עוד זיכוך. החתם סופר מדבר על כל הייסורים שאדם עובר ואומר כי אילו האדם היה יודע מה ערך הייסורים שהוא עובר, הוא היה מקבל הבנות אחרות. אמרו לחתם סופר רואים שנגמלים עם התרופה הזאת והוא השיב כי התרופה עובדת רק אם אתה מסכים לקבל אותה ואם אתה מתנגד לקבלת התרופה לפעמים היא אף מזקת".

 

בסיום שיעורו של הרב, בו נכחו 200 משתתפים, ניגשו אליו עשרות בחורים, שוחחו איתו ארוכות, ניסו לחזק אותו כשעיניהם נוצצות והיתה ניכרת בפניהם התרגשות גדולה, והתחבקו עימו. בסיום השיעור אמר הרב: "שנזכה בעזרת השם לחודש של רחמים, סליחות וגאולה שלמה ושנזכה לחיים טובים ולגאולה שלמה בספרם של צדיקים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מוטי אלון הערב
צילום:נועם מושקוביץ
מומלצים