שתף קטע נבחר

חברו של פרלמן: למה היה עצור חודש בלי ראיות?

שמעון חן, שגם הוא נעצר בפרשת פרלמן, אמר ל-ynet לאחר שהוחלט לשחרר את חברו: "אנו מקווים שזה בעזרת ה' הסוף". הוא מתח ביקורת על השב"כ ואמר כי ההתנהלות דומה לשלטון הקומוניסטי ברוסיה

החברים של חיים פרלמן, שבית המשפט הורה לשחררו היום (ד') ממעצר, חשו הקלה. שמעון חן, שנעצר ומיד שוחרר בפרשה, אמר ל-ynet: "כל הסיפור הזה הינו עניין משונה, אני עדיין לא מבין מה קורה כאן. אם אין הוכחות, וגם השב"כ וגם בית המשפט מודים בזה, אז למה אדם עצור חודש?".

 

חן, שכמו פרלמן עלה לארץ מרוסיה, השווה את התנהלות השב"כ להתנהלות השלטון הקומוניסטי. "מה זו רוסיה הסובייטית? ברוסיה של ימינו אני לא חושב שיש התנהלות כזו", הוא אמר.

 

לדבריו, הוא מכיר את פרלמן משנות ה-90, בהן אירעו ארבעת מקרי הרצח שפרלמן חשוד בהם. השניים למדו אז בישיבת הרעיון היהודי של הרב מאיר כהנא. הוא סיפר כי לאיש מחבריו לא היו ספק באשר לחפותו: "כולנו מכירים אותו והיה לנו ממש ברור שהוא פשוט לא מסוגל לעשות דבר כזה. הוא לא הטיפוס שמסוגל לרצוח ארבעה ולדקור עוד שבעה, ועוד עם סכין. הוא היה ילד בן 17, נראה למישהו שאדם צעיר ותמים כל כך יכול להתמודד עם המשטרה והשב"כ ולא להיתפס? אני חושב שגם השב"כ מבין שזה חייב להיות מישהו מקצועי, לא ילד".

 

לאור הדברים, יש לשמעון חן רק תיאוריה אחת להתנהלות השב"כ. "הם רוצים לסגור איתו חשבון, כי הוא עבד שם, ולא עשה מה שהם ביקשו", הוא טען.

 

על הקשר עם משפחתו של פלדמן לאחר המעצר, סיפר חן: "היינו בקשר עם אשתו. היא ביקשה שנתפלל עליו, ונעודד אותו. החברים

 באו ותמכו בו, ארגנו בכל פעם נסיעות, נתתי את האוטו שלי לצורך כך". חבריו של פרלמן הגיעו לכל הדיונים בעניינו בבית המשפט השלום בפתח-תקווה. 

 

את חקירתו מתאר חן כרגועה ונינוחה. "שיתפתי פעולה, הסברתי להם שהם טועים בכתובת וזה לא חיים, למרות שהם טענו שהוא הודה במעשים. אבל ההתנהלות שלהם כלפיו - מכות והשפלות - אולי מקובלת בשוק האפור, אבל לא במדינה דמוקרטית. אנו חושבים טוב, ולא רוצים לחשוב מה היה קורה אילו היו מצליחים לגרום לו להודות בכוח. אנו מקווים שזה בעזרת ה' הסוף, אנו חושבים טוב ומקווים לטוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרלמן. השופט הורה לשחרר
צילום: ירון ברנר
החברים של פרלמן. באו לכל הדיונים
צילום: עופר עמרם
מומלצים