שתף קטע נבחר

לרגל אירוסי הבן: בניזרי יצא לחופשה ראשונה

השר לשעבר יוצא לראשונה מכלא מעשיהו, כמעט שנה אחרי שנכנס אליו. אחרי חופשה בת 24 שעות, הוא ישוב אל מאחורי הסורגים. בניזרי נמנע מלענות לשאלות העיתונאים

כמעט שנה אחרי שנכנס לכלא מעשיהו ברמלה, יצא בצהריים (יום א') השר לשעבר שלמה בניזרי לחופשה ראשונה. בניזרי, שנידון לארבע שנות מאסר על ידי בית המשפט העליון, פנה לאחרונה לנשיא המדינה וביקש חנינה, אך בינתיים השהות שלו מחוץ לכלא, לרגל אירוסי בנו, תארך 24 שעות בלבד.

 

עם יציאתו משערי הכלא, נמנע בניזרי מלדבר עם העיתונאים שחיכו לו. נהגו האישי ומקורביו המתינו לו במקום וליוו אותו אל רכב שהסיע אותו ליעדו. באוקטובר 2009, חודש לאחר כניסתו לכלא, ביקש בניזרי לצאת לברית נכדו - אך סורב.

 

בפברואר האחרון ביקש בניזרי חנינה מהנשיא פרס ואמר כי אין בכוונתו לחזור לפוליטיקה: "נפלתי מנכסיי, מצבי הכלכלי קשה, אני מבקש חנינה ממקום של כאב, יגון וצער". הוא התלונן גם על תנאיו בכלא, ומקורביו טענו בין היתר כי הוא מקבל "אוכל קר וישן עם הרבה אנשים בחדר צפוף". יו"ר ש"ס, אלי ישי, שוחח בעקבות זאת עם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ'.

 


בלי לומר מילה. בניזרי יצא לחופשה (צילום: ירון ברנר) 

 

בימים הראשונים שלו מאחורי סורג ובריח הגיעו בני משפחתו של השר לשעבר לבקר אותו ב"מעשיהו". כמה ימים לאחר מכן ביקרו אותו הרב עובדיה יוסף, השר ישי וחברי מועצת חכמי התורה.

 

בניזרי הורשע באפריל 2008 בבית המשפט המחוזי בירושלים בעבירות של קבלת שוחד, הפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש הליכי משפט, לאחר שקיבל מקבלן כוח האדם משה סלע כספים וטובות הנאה בזמן שכיהן כשר העבודה והרווחה - ובתמורה מסר לו מידע שסייע לו בעסקיו. סלע, שהפך לעד מדינה, הודה שמימן שיפוצים ועבודות שונות בביתו של בניזרי וכן בילויים. בית המשפט המחוזי גזר עליו מאסר של שנה וחצי, העליון החמיר זאת לארבע שנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניזרי מחוץ לכלא, הבוקר
צילום: ירון ברנר
מומלצים