שתף קטע נבחר

איך להיות דון ג'ואן (גם אם אתה חנון)

ספר חדש, "המשחק", שתורגם עכשיו לעברית, מתיימר ללמד גברים איך להפוך למפתים מקצועיים. ניל שטראוס, המחבר, מתאר בספר את הדרך שהוא עצמו עבר: מחנון ביישן לרב–אמן של כיבושים. שלומית לסקי קראה את הספר, ראיינה את המחבר וגילתה שגם לנשים יש מה ללמוד ממנו

בנות, האם בזמן האחרון הרגשתן לפתע שגברים מתחילים איתכן בדרכים חדשות ומוזרות? אולי זה בגלל ש"המשחק" הגיע לישראל. מדובר ברב מכר אמריקאי שמלמד גברים איך להפוך למפתים מקצועיים ועכשיו אפשר למצוא אותו גם אצלנו בעברית (הוצאת כנרת זמורה, תרגום: גיא הרלינג) .

 

ניל שטראוס, עיתונאי וסופר צללים (שבין היתר כתב את הביוגרפיות של כוכבת הפורנו ג'נה ג'יימסון ושל האמן מרלין מנסון) נשלח על ידי ה"ניו יורק טיימס" למשימה עיתונאית: לכתוב על קהילת פיק אפ סודית. זה שהוא היה, כהגדרתו, חנון ביישן ולא כל כך אטרקטיבי, שיחסיו עם המין הנשי הסתכמו בדרך כלל בהאזנה למשפט הכואב: "בוא נהיה ידידים", נתן לו את המוטיבציה להיענות למשימה, שבסופו של דבר, שינתה את חייו. 

 

שטראוס השתתף בסדנת סוף שבוע עם אחד הגורואים הנערצים על הקהילה: מיסטרי (מסתורין). בפגישתם הראשונה, הציג מיסטרי בפני שטראוס את ה"אסמכתות המקצועיות שלו" – תיקייה מלאה בתמונות של כיבושיו.

באחת התמונות הוא נראה על רחבת הריקודים מגפף את שדי הסיליקון הענקיים של בת זוגו לריקודים. את זה, לטענתו, הצליח לעשות מפני שבמשך כל הערב התעלם משדיה באופן מכוון. "הייחוד של אמן-פיק-אפ מתבטא בכך שהוא יוצא מהכלל", הסביר מיסטרי, "הוא לא עושה את מה שכל הגברים האחרים עושים".

 

ביחד עם מיסטרי, עוזרו האישי ועוד שני תלמידים נלהבים של הסדנה, יצא שטראוס לכבוש את נשות לוס-אנג'לס. מיסטרי ועוזרו היו שם כדי לתת להם הדרכה בזמן אמת. התענוג, אגב, עלה 500 דולר.

 

אחרי אותו סוף שבוע שטראוס מצא את עצמו נשאב לקהילת הפיק אפ ובילה שם שנתיים שבמהלכן שינה את הופעתו החיצונית מקצה לקצה. הוא התחיל להתאמן בחדר הכושר, רכש מלתחת בגדים חדשה, גילח את ראשו ונפטר מהמשקפיים. כיוון שבקהילה לא נהוג לחשוף שמות אמיתיים, אימץ לעצמו שטראוס את הכינוי "סטייל", ולדבריו, בבסופו של התהליך הפך הברווזון השמנמן והביישן לרב אומן בכיבושים, גורו בקהילה האמורה וכבונוס - גם סופר מצליח.

 

אתם תוהים מי הם אותם חברי קהילה? שטראוס שומר על עמימות אך את מקצתם הוא מתאר כאסופה של חנונים, דחויים חברתית, הסובלים ממצוקה מינית קשה.

 

גבר כובש - המדריך למשתמש

ספרו של שטראוס, "המשחק", הוא שילוב של רומן עלילתי קליל וקולח עם מדריך למשתמש, המכיל אינספור עצות, טקטיקות ומניפולציות חלקלקות, שנועדו לעזור לגברים להכניס כמה שיותר נשים למיטתם. אחת הטקטיקות היא "שלילים". (באנגלית: neg).

שלילים היא הצהרה מעורפלת ומעליבה, הנשמעת כפליטת פה, שאתה משמיע באוזניה של בחורה יפה שפגשת. הנה כמה דוגמאות להתנהגות של "שלילים": להציע לה מסטיק אחרי שהיא מדברת, לשאול אותה אם הציפורניים שלה אמיתיות, או להגיד לה שיש לה ליפסטיק מרוח על השיניים. כוונת השלילים היא בעיקר להוכיח ליפהפייה ולחברות שלה, אם הן נמצאות בסביבה, שאין לך שום עניין מיני בה. התוצאה המובטחת: רמת העניין שלה בגבר המתעלל תעלה.

 

לקראת הריאיון הטלפוני שנקבע לי עם שטראוס היו לי חששות מסוימים. ניסיתי להרגיע את עצמי: איזו מניפולציה מתוחכמת יכול גורו הפיק-אפ להפעיל עליי, כשהוא בלוס-אנג'לס ואני בתל-אביב?

 

השיחה, שנדחתה על ידו כמה פעמים (קשה להשגה או מה?)‬ מתקיימת סוף-סוף. לשטראוס יש קול נערי ואינטליגנטי. מאז התפרסם  ספרו הוא נאלץ להתרגל לחשדנות המובנת של המין הנשי כלפיו. "זה לא שאני רוצה להיות פיק-אפ גורו", הוא אומר. "פשוט הצטרפתי לקהילה שעזרה לי לשנות ולשפר את חיי, ומשם המשכתי לשאר הדברים שאני רוצה לעשות בחיים. זה די מעצבן שלפעמים נשים צריכות להישמר מפניי, כי הן חושדות שאני אפעיל עליהן איזו טכניקת פיתוי מתוחכמת. אני יוצא מגדרי כדי להיות כמה שיותר נייטרלי ונורמלי, שחס וחלילה לא אהיה יותר מדיי מעניין, כי אז אולי אני משתמש בטכניקות או טריקים כדי שיחבבו אותי".

 

  • האם גם נשים יכולות להשתמש בטכניקות הפיתוי שאתה מתאר בספר?

"אני חושב שאישה יכולה להשתמש בערך בשישים או בשבעים אחוז מהטכניקות שאני מתאר בספר. הן לא יכולות להשתמש בכולן, כי לגברים ולנשים יש אסטרטגיות דייטינג שונות. מה שאישה תרצה מגבר - שונה ממה שגבר ירצה מאשה".

 

  • אז מה אתה חושב שאישה רוצה מגבר?

"יש כל כך הרבה דברים, אבל הדבר הכי פשוט, זה שיהיה לו ערך יותר גבוה ממה שיש לה. כשאני מתכוון לערך יותר גבוה, אני לא מתכוון רק לכמות הכסף שהוא מרוויח או לסטטוס החברתי שלו, אלא שיהיה לו יותר ביטחון עצמי ממה שיש לה. במילים אחרות, אישה לא רוצה גבר ייגש אליה ויתנהג בצורה נואשת. את רוצה גבר שתצטרכי להתאמץ קצת בשביל להשיג אותו".

 

  • אההה, למעשה אני מעדיפה את זה ההפך, שגבר יתאמץ בשביל להשיג אותי

"את חושבת שזה מה שאת רוצה, אבל זה לא מה שאת באמת רוצה. כשאת יוצאת עם בחור, ברור שאת רוצה שהוא יעבוד קשה בשביל להשיג אותך, שיוציא אותך לדייטים רומנטיים ודברים כאלה. אבל את לא רוצה שגבר יתקשר אלייך כל שנייה. משיכה פיזית ומערכות יחסים אלו שני דברים שונים לגמרי. כשאת אומרת שאת רוצה בחור שיתאמץ בשבילך ויילחם עלייך, זה משהו שיקרה במסגרת של מערכת יחסים, ולא בתקופת החיזור. לחיזור ולמערכות יחסים יש חוקיות שונה לגמרי".

 

  • בספרך אתה מתאר שיטות שערורייתיות ומניפולטיביות להתחיל עם נשים, כמו למשל היפנוזה

"העניין עם ההיפנוזה פשוט עורר בי חלחלה. לא אהבתי את זה. לגבי השאר – כל מה שאנחנו עושים בכל חיינו זה מניפולציה. לפני כמה ימים התבוננתי בהורים עם ילד, שעשה המון רעש כדי להשיג תשומת לב, וזה היה מניפולטיבי. ההורים נדנדו איזה צעצוע מול הפנים שלו כדי להסיח את דעתו, וגם זאת מניפולציה. אנחנו תמיד מפעילים מניפולציות זה על זה, לטוב ולרע. אני לא חושב שלהשתמש בטכניקות של פיק-אפ, זה הופך מישהו לבנאדם רע. יש גברים טובים שמשתמשים בטכניקות האלו, ויש גברים רעים שמשתמשים בהן – כמו שיש גברים טובים ורעים שלא משתמשים כלל בטכניקות. רציתי להיות כן לגבי מוחם של גברים, כי רוב הגברים לא יהיו כנים עם נשים לגבי הכוונות והרגשות שלהם. גברים הם כמו כלבים שתמיד רודפים אחרי סקס, אבל נשים חושבות שהן ימצאו גבר מיוחד, שהוא לא כמו שאר הגברים. הציפיות של נשים בסופו של דבר מעודדות אותנו לעמוד בסטנדרטים גבוהים יותר".

 

עוד כתבות בלאשה על רווקים, רווקות ומה שביניהם

איך רווקים מתמודדים עם החגים (כן, אלה שמתקרבים)

איך תדעי אם הוא חושב עליך בקטע רציני? 

10 סימנים שהוא רוצה רק סקס

 


 


פורסם לראשונה 27/08/2010 00:25

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניל שטראוס. המדריך לגבר שרוצה לכבוש
עטיפת רב המכר "המשחק"
עטיפת הספר
לאשה בפייסבוק
מומלצים