שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קבלו את בוס, המוסטנג המהירה בהיסטוריה

  פורד האמריקנית חושפת גרסת קצה למוסטנג הפופולרית, ומבטיחה כי היא המהירה שייצרו מעולם. זמני ההקפה יהיו טובים יותר מב.מ.וו M3. האמנם?

  פורד מוסטנג החזקה והמהירה שיוצרה אי פעם. קונצרן פורד מכוון לקצה, ומודיע על ייצור גרסה כוחנית וספורטיבית במיוחד למוסטנג. בפורד מקצינים עוד יותר, ומבטיחים גם גרסת מסלול מיוחדת, מהירה וייעודית עוד יותר. גרסת הבסיס תכונה "בוס 302", שמה של מוסטנג כוחנית שיוצרה ב-1969. שמה של גרסת המסלול שתבוסס עליה, יהיה "לגונה סקה" - על שם מסלול המירוץ המפורסם בקליפורניה. בפורד מבטיחים להשיק את שני הדגמים ב-2012.

   

   


  פורד מוסטנג בוס 302. הגרסה המוכנה למירוצים, "לגונה סקה", משמאל

   

  בפורד מספרים כי ההחלטה לייצר בוס-מודרנית לא הייתה פשוטה. אלא שמבט על זמני ההקפה שקבעה המכונית, בעיקר מול מתחרות בעלות שם כמו ב.מ.וו M3 בגרסתה האחרונה, שכנע אותם לעשות כך. מנוע ה-V8 שמשמש את המוסטנג GT ה"רגילה", שודרג ל-440 כ"ס, ואליו שודכה תיבת שישה הילוכים ידנית עם מצמד מחוזק. מערכות מתלים ובלמים משופרות, דיפרנציאל מוגבל החלקה, כיול הולם של ההגה ומערכת בקרת יציבות ואחיזה, יחד עם צמיגים רחבים ונמוכי חתך, אפשרו להשיג זמנים מצוינים.

   


   

  בפורד לא שוכחים לציין, כמקובל היום בתעשיית הרכב, כי הושקעה לא מעט עבודה בנושא הסאונד, אחד הפרטים היותר-חשובים לרוכשי מכוניות ספורט בכלל, ואמריקניות חזקות בפרט. מערכת פליטה משודרגת (למשל מפלט עב-קוטר) וכניסות אוויר חדשות, מאפשרים צליל כוחני ומושך אוזן. בפורד מקמצים בפרטים, ונמנעים בין היתר מפירוט ההבדלים בין גרסת הביצועים לגרסת המסלול, למעט עובדת שיווקה של הלגונה-סקה ללא מושבים אחוריים, עם מערכת מתלים מוכנה למסלול ושיפורים אווירודינאמיים שונים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פורד מוסטנג בוס 302, הכי הכי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים