שתף קטע נבחר

סיכום רבעון בנדל"ן: במרכז יורד, בצפון עולה

נתוני הלמ"ס שפורסמו, מצביעים על ירידה של כ-1% במחירי הדירות ברבעון השני של השנה. החריג הבולט הוא מחוז הצפון, שבו נרשמו עליות מחירים של 8% במחירן של דירות סטנדרטיות

התזוזה במחירי הדירות בין אפריל ליוני 2010, לפי הנתונים שמפרסמת היום (א') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מצביעה על שוק מעורב, עם עליות לצד ירידות. על פי נתונים של מדד נדל"ניסט שפורסם הבוקר, ביולי השוק הפך לקפוא.

 

הנתונים מצביעים בסך הכל על ירידה של כ-1% במחירי הדירות ברבעון השני של השנה. החריג הבולט הוא מחוז הצפון, בו נרשמו עליות מחירים של 8% בדירות סטנדרטיות. עם זאת, בדירות הקטנות בצפון דווקא נרשמה ירידת מחירים של 4%.

 

תל אביב לא אכזבה ברבעון השני השנה את המשקיעים והציגה עלייה כוללת של 4.5%-3% - כאשר העלייה הבולטת היתה בדירות 4.5-5 חדרים. שוק משקיעים חזק נוסף – דירות קטנות בחיפה, קפץ ב-14%.

 

בגוש דן נרשמו בעיקר ירידות מחירים ברבעון השני של השנה. מדובר בירידות של חצי אחוז בדירות קטנות של 2.5-3 חדרים ובדירות הנפוצות ביותר באיזור זה – 4.5-5 חדרים. מחירי הדירות בקטנות במרכז ירדו ברבעון ב-1.5%.

 

עם זאת, ביוני – החודש החותם את הרבעון, נרשמה עליה ארצית במחירים בשיעור של 2.2% מול מאי השנה. מדובר בעליה החודשית הבולטת של השנה עד כה על פי הלמ"ס.

פורסם לראשונה 15/08/2010 23:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תל אביב ממשיכה להניב רווחים
צילום: תומי הרפז
מומלצים