שתף קטע נבחר

עזי תקשורת הגישה בקשה לרישיון מפעיל וירטואלי

החברה היא חברת בת של טלזר שירותי תקשורת בינ"ל שקיבלה רישיון להפעלת שיחות בינ"ל לפני כחודש. 018 אקספון הגישה בקשה דומה היום, גם כדי לנטרל את כניסתה של פרטנר לשוק השיחות הבינ"ל

חברה נוספת תנסה להתחרות בחברות הסלולר: חברת עזי תקשורת בע"מ, הגישה בקשה לקבלת רישיון MVNO, והיא החברה ה-11 שמגישה בקשה לרישיון מפעיל וירטואלי. מוקדם יותר היום, הגישה חברת מרתון 018 בע"מ, חברת בת של חברת השיחות הבינ"ל אקספון 018 בע"מ, בקשה דומה.

 

חברת עזי תקשורת בע"מ היא חברת בת של טלזר שירותי תקשורת בינלאומיים בע"מ, שקיבלה רישיון מפעיל בינלאומי לפני כחודש. בני משפחת סלע הם בעלי השליטה בחברה והם מחזיקים ב-100% ממנה.

 

מצטרפת החברה לעשרה גופים שכבר הגישו בקשה דומה: חברת דואר ישראל, חברת בינת, חברת איתוראן, טלקום 365 של המשביר הצרכן, רמי לוי תקשורת, פרי טלקום, הום סלולר של הום סנטר, T2T גלי פון, ומרתון 018 של אקספון. האחרונה הגישה היום בקשה זהה, גם כאמצעי לנטרל את כוונתה של חברת פרטנר להיכנס לשוק השיחות הבינלאומיות ולהתחרות באקספון במגרש שלה.

 

בחודשיים האחרונים אושרו בקשותיהן של שלוש חברות: טלקום 365, פרי טלקום ואיתוראן. עם קבלת הרישיון, החברות אמורות להתחיל במשא ומתן עם המפעילים הסלולריים הקיימים לשם גיבוש הסכם בדבר התנאים ומחיר השימוש ברשתות הקיימות, במגמה להתחיל לספק שירותים במהלך 2011.

 

על פי תקנות ה-MVNO במידה ואחרי שישה חודשים, ב-16 בדצמבר, הצדדים לא יגיעו להסכמה, שר התקשורת יהיה רשאי לממש את סמכותו בהתאם לאמור בחוק, ויקבע את תנאי השימוש (לרבות התעריף) של המפעיל הווירטואלי, ברשת החברה הסלולרית המארחת.

 

כניסתם של מפעילים בינ"ל כמפעילים סלולריים וירטואליים, דוחה את האפשרות שפרטנר תיכנס לפעילות בתחום השיחות הבינ"ל. לפי פשרה בין פרטנר למשרד התקשורת,אם בתוך שלושה חודשים, החל מ-27 במאי, לא תגיש מפעילת שיחות בינלאומיות בקשה להפוך לספקית וירטואלית בסלולר, תוכל פרטנר להגיש בקשה לכניסה לתחום השיחות הבינלאומיות.

 

ביום שישי הקרוב, 27 באוגוסט, יסתיימו אותם שלושה חודשים, ובאקספון ובעזי תקשורת מיהרו לנצל את ימיו האחרונים של טווח הזמנים הזה כדי למנוע מפרטנר את המהלך שתיכננה. אם לא יתרחש שינוי בעמדת משרד התקשורת, תיאלץ פרטנר להמתין עד לתחילת פעילותן של חברותה שיחות הבינ"ל כמפעילות וירטואליות, ככל הנראה לא מוקדם מאמצע שנת 2011. מהלך זה אף דוחה, את האפשרות שסלקום תוכל להתמזג עם נטויז'ן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
יותר מפעילים - מחירים נמוכים?
צילום: Index Open
מומלצים