שתף קטע נבחר

גבעתיים: מנהל פוטר - מסתמנת שביתה ב-1.9

מסתמן כי שנת הלימודים בגבעתיים לא תיפתח כמתוכנן ביום רביעי. ארגון המורים מתכנן שביתת מחאה בעקבות פיטוריו של מנהל תיכון שלטענת העירייה סירב לשלב תלמידים מתקשים. ראש העיר, ראובן בן שחר, ספג קללות ואיומים על רקע הפרשה

פיטוריו של מנהל תיכון בגבעתיים בדרך להוביל להשבתת מערכת החינוך בעיר ביום הראשון ללימודים: אחרי שראש העיר, ראובן בן שחר, ספג בשבוע האחרון קללות, גידופים ואיומים בשל פיטוריו של דוד חרותי, מנהל תיכון שמעון בן צבי, צפוי ארגון המורים להשבית את הלימודים כמחאה על הפיטורים.

 

בעירייה טוענים כי חרותי פוטר מפני שסירב לפעול לפי מדיניות החינוך העירונית, אשר משלבת

תלמידים מתקשים בבתי הספר, על מנת להעניק שיוויון הזדמנויות למצטיניים וחלשים. תומכיו של חרותי טוענים מנגד כי פתיחת הכיתה לתלמידים חלשים לא יכלה להתבצע בהתראה קצרה כפי שנדרשה הנהלת בית הספר, וכי התלמידים החלשים ישולבו בכיתות הרגילות ויתוגברו בהתאם.

 

בעירייה ציינו כי כ-70 תלמידים הונשרו מהתיכון בחמש השנים האחרונות, וכי יתר מנהלי התיכונים בעיר קיבלו את הנחיות משרד החינוך באותה עת ופעלו בהתאם.

 

ביום חמישי נערכה פגישה של ועד הפעולה שהקימו הורים למען השארתו של חרותי בתפקידו. לטענת העירייה, במהלך הפגישה הושמעו איומים נגד בן שחר מצדו של הורה, שאמר כי אם ראש העיר לא יפעל להשארת המנהל, יעשה שימוש בחומרים שמעידים לכאורה על שחיתויות ועבירות פליליות בעירייה.

 

"הפיטורים פגעו בהכנות ללימודים" 

גורם בוועד ההורים, שנכח בפגישה, הכחיש את הטענות והסביר בשיחה עם ynet: "הצענו שתי אפשרויות - לפתוח במשא ומתן בין העירייה למנהל, או שנצטרף לעתירה שצפויה להיות מוגשת לבית המשפט, שתדרוש הוצאת צו מניעה לפיטורים. לא ייתכן שיפטרו מנהל תיכון שבוע לפני פתיחת שנת הלימודים, ולא משנה אם הסיבות מוצדקות או לא. זה פוגע בהיערכות ובהכנות. אנחנו רוצים שיקלטו תלמידים חלשים, וגם המנהל בעד".

 

בעירייה הסבירו כי המהלך לפטר את חרותי נעשה על דעת משרד החינוך: "משרד החינוך, עיריית גבעתיים

וראש עיריית גבעתיים ימשיכו להלחם כנגד כל גילויי אפליה, ולא ייכנעו לסחטנות ולאיומים. העירייה דורשת מהמאיימים ללכת למשטרה מיד עם כל 'חומר' שיש בידיהם לטענתם. עיריית גבעתיים דורשת מחרותי להתנער באופן מיידי מהתנהלותם של אלו הפועלים עבורו ודורשת התנצלות רשמית מהגורם המאיים - ולא תאלץ העירייה לפנות למשטרת ישראל".

 

לגבי ההשבתה נמסר מהעירייה: "אנו לעולם לא נוותר על זכותם של תלמידי גבעתיים לשוויון. זה הדבר הראוי, הערכי והנכון לעשות - גם אם זה מצריך מאבק לא פשוט, וגם אם יהיה מי שיבחר להשבית את מערכת החינוך". בארגון המורים, התומך בחרותי, ציינו כי הפיטורים אינם חוקיים, מפני שבוצעו לאחר 31 במאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש העיר בן שחר. ספג איומים
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
70 תלמידים הונשרו מהתיכון בחמש שנים (אילוסטרציה)
צילום: דלית שחם
מומלצים