שתף קטע נבחר

אושר: לא יוקמו מגדלים נוספים בנווה צדק

הוועדה המחוזית אישרה תוכנית לפיתוח ושימור האזור הדרומי-מערבי של נווה צדק ונווה שלום. כעת, מי שמחזיק בקרקעות פנויות בשכונה, לא יוכל ליזום בנייה לגובה בשטחי התוכנית

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בתל אביב אישרה היום (ב') את התוכנית לפיתוח ושימור נווה צדק, שמתגלגלת במוסדות התכנון והבנייה משנת 1975.

 

 

מטרת התוכנית, ששמה "תפרי נווה צדק דרום" ושחלה על האזור הדרומי-מערבי של שכונת נווה צדק ועל שכונת נווה שלום, היא לקבוע מסגרת בנייה כוללת לאזור שתאפשר שיקום ושימור מבנים קיימים, לצד בנייה חדשה בהתאם לאופי השכונה.

 

מבחינת היזמים יש לתוכנית זו משמעות אחת: מי שמחזיק בקרקעות פנויות בנווה צדק לא יוכל ליזום בנייה לגובה בשטחי התוכנית, בדומה למה שנעשה במגדל נחושתן של אלי פפושדו, המתנשא לגובה 32 קומות.

 

אחד היזמים שלא יוכלו לממש את תוכניותיו באזור הוא היזם היהודי-אנגלי אדמונד שמסי. לפני כשנתיים הוא רכש את הקרקע שעליה עומד בית הכנסת שערי תורה ב-6.3 מיליון דולר, כדי לבנות עליה פרויקט מגורים יוקרתי.

 

 הכללת בית הכנסת כאתר לשימור מחמיר מורידה מהפרק את יציאת הפרויקט שלו לפועל.

 

"זו החלטה אחראית מאוד ואמיצה ביחס ללחצים שהופעלו על הוועדה", אמרה ל"כלכליסט" תמר טוכלר, מנהלת מחוז תל אביב במועצה לשימור אתרים, והוסיפה: "היה חשש שלפיו יזמים רבים יקדמו בנייה גבוהה בשכונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נווה צדק
צילום: ארכיון המועצה לשימור אתרים
מומלצים