שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ימי תשובה: הרב עובדיה נגד הפאה נוכרית
  לקראת ראש השנה קרא הרב עובדיה יוסף להחמיר בנושא כיסוי הראש לנשים ומתח ביקורת חריפה על נשות חסידות גור שחובשות פאה - "הפוסקים קבעו שזה אסור; הבבא סאלי אמר לחובשת פאה שבעולם הבא ישרפו אותה"
  אחרי הפלסטינים - הפאות על הכוונת: לאחר הסערה שעורר הרב עובדיה יוסף בשבוע שעבר בדרשתו השבועית, הוא בחר אמש שלא להתייחס לנושא הפלסטיני. עם זאת במהלך השיעור אמש (מוצ"ש) התייחס הרב ללבישת פאה בקרב חלקים גדולים בציבור, ואצל נשות חסידות גור, ותקף אותן על כך. "אשה לובשת פאה נוכרית. למה? יש חסידי גור שמקלים, כאילו חסידי גור הם כל העולם כולו. זה לא נכון, הפוסקים כתבו בפירוש שזה אסור, שזה חמור".

   

  לחיזוק דבריו ציטט הרב שורה של פוסקי הלכה ספרדים ואשכנזים שאסרו "פאות נוכריות", כדוגמת הגאון מווילנה והחתם סופר. "והנה הפוסקים הגדולים האלה, הם לא שווים כנגד הפלוני שאתה רואה? תיזהר, חייבת ללכת עם כובע או מטפחת. זה בעשרת ימי תשובה, בזה תיבחן. עשרת ימי תשובה תתנהג יפה".

   

  כדי להמחיש את חומרת הדברים סיפר הרב על אדם שנכנס עם אשתו אצל רבי ישראל אבו חצירא,
  הבבא סאלי, על מנת לבקש ממנו שיברך אותם. "שאל אותו למה היא לובשת פאה נוכרית? אמר לו ככה נוהגים. ככה נוהגים? (אמר הבבא סאלי לאשה), בואי תשמעי, כשתגיעי לעולם הבא ישרפו אותך. יתחילו לשרוף מהפאה ואחר כך ישרפו אותך'".

   

  הרב עובדיה קרא למאזיניו להחמיר בעשרת ימי תשובה גם בדברים שמקלים בהם במהלך השנה כמו בשר חלק, וכיסוי ראש לנשים נשואות. "אדם קונה בשר, יודע מאיפה קנה את הבשר? קונה, כתוב כשר, מספיק. לא דואג בשר חלק, שיהיה על פי דעתו של מרן הבית יוסף, כל השנה ימחול לו, אבל עשרת ימי תשובה איך? חוזר בתשובה, טובל ושרץ בידו, לפחות תשעה ימים האלו (יקפיד)".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים