שתף קטע נבחר

אלי יונס: "צפויה בעיה למי שלקח משכנתת פריים"

חוששים מעליית הריבית? מנכ"ל מזרחי-טפחות מסכים אתכם. "כולנו מבינים שהמילה סבסוד היא כותרת ריקה מתוכן", אמר אלי יונס בכנס של הבנק. "בבוא היום, כאשר הריבית תחזור לרמה נורמטיבית, לקוחות ייכנסו לבעיה כלכלית לא פשוטה"

מנכ"ל בנק מזרחי-טפחות, אלי יונס, תוקף את הבנקים המתחרים, שעודדו לטענתו, לקוחות לקחת משכנתאות במבצעי סבסוד. יונס דיבר בוועידת הנדל"ן של טפחות.

 

"כולנו מבינים שהמילה סבסוד היא כותרת ריקה מתוכן, שהרי בבוא היום, כאשר הריבית תחזור לרמה נורמטיבית, לקוחות רבים שהתפתו לקחת את רוב ההלוואה במסלול צמוד-הפריים, ייאלצו למחזר את ההלוואות בריביות גבוהות בהרבה. זה יכניס לא מעטים מהם לבעיה כלכלית לא פשוטה ולחוסר יכולת לעמוד בהחזרים החודשיים", אמר יונס.

 

משכנתה מסובסדת היא אפשרות לקבל הצעה למשכנתה בריבית מסובסדת ולהנות מכל שאר תנאי המשכנתה האטרקטיביים. "הבעיה היא", אומר בכיר בבנק טפחות, "שבנקים לא באמת יכולים לתת משכנתה בריבית מסובסדת מכיוון שהם מפסידים על זה. לראייה, המהלך הופסק לאחר כמה חודשים".

 

לטענת הבכיר, יונס דיבר על הבנקים שעודדו לקוחות לקחת הלוואות בריבית הפריים. הבעיה עם ריבית הפריים היא שכרגע היא נמוכה, ולכן הבנקים יכולים לעודד את הלקוחות לקחת משכנתה. "זה נראה כל כך זול, אבל כשהנגיד יעלה את הריבית, החזרי המשכנתה יעלו ופתאום התכנון המחושב של ההחזרים החודשיים כבר לא מעודכן והשכר אינו מספיק לתשלום המשכנתה. כמובן שאם הם ירצו למחזר את המשכנתה גם במסלולים האחרים הריבית כבר גבוהה, ולכן הלקוחות במלכודת", אמר הבכיר.

 

 

הכתבה המלאה פורסמה במוסף "ממון"
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוני רייף
אלי יונס מנכ"ל בנק מזרחי-טפחות
צילום: יוני רייף
מומלצים