שתף קטע נבחר

רגע לפני כניסת החג: מחסור בחלב בכל הארץ

צרכנים שביקשו לרכוש חלב לפני החג, עמדו מול מדפים ריקים. החלב אזל כמעט לחלוטין במרכולים ובסניפים רבים של רשתות השיווק ברחבי הארץ ויש מחסור גם בחמאה

החמיר המחסור בחלב - צרכנים ברחבי הארץ מדווחים: לא הצלחנו לקנות חלב לפני החג. המחסור הורגש כבר באמצע אוגוסט. בגלל החום הכבד, תנובת הפרות ירדה ב-20% אבל גורם הקשור לרפתנים אמר ל-ynet כי כרגע הפרות מניבות בשפע, והבעיה היא ככל הנראה במחלבות המסחריות הגדולות.

 

מדובר בתופעה שחוזרת מדי שנה באוגוסט, אולם פלישתה לספטמבר מפתיעה אפילו את הרשתות, שביקשו לאגור חלב לכבוד בולמוס הקניות לחג ועמדו בפני שוקת שבורה. ועל כן, אתמול (ד') בוקר ערב החג, מי שביקש לרכוש חלב, נאלץ להשכים קום, או לקנות אותו יומיים קודם לכן.

 

 

"נגמר החלב", אמרו לנו בסניף שופרסל דיל באדמירליטי חיפה. "נשאר רק חלב עמיד". בסניף אחר בחיפה אמרו לנו שלאחרונה קיבלו בעיקר חלב בשקיות וגם הוא אזל.

 

"היום כל החלב נגמר", אמרה לנו קופאית. "החלב של תנובה אזל ראשון, ואחריו נעלמו המעט שהיה של יוטבתה וטרה. כבר הרבה זמן שיש מחסור בחלב בשקיות. החלב בקרטונים יקר יותר, אז אותו הם כמובן המשיכו לשווק, אבל גם הוא אזל עכשיו, ולא ברור אם יהיה חלב במוצאי החג".

 

צרכנית אחרת אמרה ל-ynet: "אין חלב במרכז ת"א. אין חלב ברשת AM:PM, במכולת השכונתית, ואתמול לא היו כבר חלב וחמאה גם במגה בול". גם במודיעין יש מחסור. "יש מחסור במגה בשכונת מליבו בעיר", אמר צרכן ל-ynet. "היינו שם היום בבוקר ולא היה חלב ואמרו לנו שגם לא יהיה".

 

במחסני כמעט חינם אמרו לנו: "לתנובה אין בכלל חלב כרגע, ואנחנו מוכרים עכשיו עודפים של שטראוס וטרה, שגם הם אוזלים. חידוש המלאים יקרה אחרי החג". 


פורסם לראשונה 08/09/2010 14:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
אחרי החגים יתחדש הכל. חלב
צילום: index open
מומלצים