שתף קטע נבחר

המחלבות: החוסרים בחלב יושלמו בקרוב

מועצת החלב הודיעה היום שחוסרי החלב הושלמו ב-70% ולא צפוי מחסור בחלב בסוכות. במחלבות ממהרים להרגיע: בטרה "עושים כל מאמץ שהייצור יחזור לקדמותו", ביוטבתה צופים שהמחסור יסתיים ביום שלישי הקרוב, ובתנובה צופים שהמחסור יסתיים היום בערב או מחר בבוקר

אחרי המחסור החמור בחלב שהורגש לפני ראש השנה, במועצת החלב מבקשים להבהיר כי לא צפוי עוד חסר בנוזל הלבן בסוכות, אבל במחלבות מוסרים: אנחנו עוד מתקשים למלא את החוסרים.

 

 

בתנובה וביוטבתה צופים שהמחסור יסתיים עוד השבוע, ובטרה, בשבועות הקרובים. בתנובה מסרו ל-ynet, כי במחלבות "עובדים במלוא התפוקה להשיב את החוסרים, ומעריכים כי עד היום (א') בערב או מחר בבוקר יושלמו החוסרים". במחלבת יוטבתה מסרו: "אנו עובדים במלוא המרץ לאספקת הביקושים, ועד יום שלישי הקרוב (14 בספטמבר), נגיע לאספקה מלאה. להערכתנו לא צפוי מחסור בסוכות".

 

במחלבות טרה לא נקבו בתאריך לסיום המחסור, אך מסרו כי: "אנו עושים כל מאמץ שהייצור יחזור לקדמותו במהרה לרווחת הצרכנים. קיים מחסור ענפי בחלב אשר יצר מחסור במספר מוצרים". גורם באחת המחלבות אמר ל-ynet: "רק מחלבה קטנה תשלים את החוסרים תוך מספר ימים. רוב המחלבות הגדולות יצטרכו מספר שבועות כדי לחזור לייצור מלא, גם אם החוסר בחלב גולמי הסתיים".

 

לעומת זאת, במועצת החלב מבקשים להדגיש כי אספקת החלב חזרה לנורמה. "לאחר בדיקה עם כל המחלבות", כך מסרו, "הדיווחים על המחסור הנקודתי בחלב שהיו ערב החג, נבעו מעודף בביקושים כתוצאה מקנייה מוגברת לקראת החג הארוך ולא בשל מחסור בחלב גולמי. מועצת החלב מדגישה כי אספקת החלב מתנהלת כסדרה".

 

שייקה דרורי, מנכ"ל מועצת החלב מסביר: "יש לנו השבוע עודפי חלב מטורפים. הרפתנים חזרו לעבוד, אבל המחלבות פתחו מחדש את שעריהן רק אתמול בחצות. כרגע הן קולטות חלב שנחלב כבר 3.5 ימים, לכן אין עכשיו שום בעיה של אפסקת חלב. החוסר שלפני ראש השנה נבע פשוט מעודף ביקוש. נכנסנו לחג של ארבעה ימים, וקנינו הרבה מאוד ופה היתה הבעיה. אין כרגע שום מחסור נראה לעין".  

 

סיבה נוספת למחסור היתה החום הגדול של סוף אוגוסט. "היו עשרה ימים עם חום מטורף ולכן היתה ירידה משמעותית בתפוקת החלב", מסביר דרורי. "כשיש חום גדול, יש ירידה בתנובה, זה למרות שהפרות מקבלות התזת מים ומאווררים גדולים. אבל המחסורים הושלמו ב-70% ולכן לא צריכה להיות בעיה".

 

ברשתות השיווק עדיין מורגש המחסור. ברבוע כחול שמפעילה את רשתות מגה מסרו בתגובה: "כרגע מורגש מחסור בכמה מהסניפים, חידוש אספקת החלב כסדרה תלויה בספקים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
אזל בגלל ראה"ש של 4 ימים. חלב
צילום: index open
מומלצים