שתף קטע נבחר

מינויים במטכ"ל: רוסו לפיקוד דרום, כוכבי לאמ"ן

האלוף טל רוסו, ראש אגף המבצעים, יחליף את הרמטכ"ל המיועד יואב גלנט כאלוף פיקוד דרום. תא"ל אביב כוכבי יועלה לדרגת אלוף ויחליף את האלוף עמוס ידלין. מדובר צה"ל נמסר כי "כל המינויים נעשו בעצה עם הרמטכ"ל המיועד גלנט"

ראש אגף המבצעים במטה הכללי, אלוף טל רוסו, יחליף את הרמטכ"ל הנכנס, האלוף יואב גלנט, כאלוף פיקוד הדרום - כך אישרו אתמול (יום ה') שר הביטחון, אהוד ברק, והרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי. מדובר צה"ל נמסר כי "כל המינויים נעשו בעצה עם הרמטכ"ל המיועד גלנט והם ייכנסו לתוקף בזמן הקרוב".

 

מלבד מינויו של רוסו, הוחלט גם למנות את תת-אלוף אביב כוכבי לתפקיד ראש

אגף המודיעין. הוא יועלה לדרגת אלוף ויחליף בתפקיד את אלוף עמוס ידלין. תת-אלוף יעקב אייש יתמנה לתפקיד ראש אגף המבצעים במטה הכללי, יועלה לדרגת אלוף ויחליף בתפקיד את האלוף רוסו.

 

שר הביטחון אהוד ברק נועד השבוע בבית החייל בירושלים עם שלושת הקצינים וכן עם אלוף פיקוד הצפון גדי אייזנקוט, דחה את ההצעה להתמנות לסגנו של הרמטכ"ל הבא. הוא יישאר בפיקוד צפון לפי שעה, עד שיימצא לו מחליף, ואז ייתכן שיחליט לפרוש מצה"ל.

 

האלוף טל רוסו, שהתגייס לצה"ל בשנת 1978, הינו איש מבצעים מיוחדים ומפקד אוגדה מנוסה. מאז

אוקטובר 2006 הוא מכהן כראש אגף המבצעים של צה"ל. לפני כן היה עוזר ראש אגף המבצעים למבצעים מיוחדים, מפקד עוצבת הפלדה, מפקד אוגדת מילואים מיוחדת ומפקד חטיבת הנח"ל.

 

תת-אלוף אביב כוכבי, שהתגייס לצה"ל בשנת 1982, היה מפקד אוגדת עזה בתקופה שבה נחטף גלעד שליט. לאחר מכן מונה למפקד חטיבת המבצעים. כמו כן, היה מפקד עוצבת האש ומפקד חטיבת הצנחנים.

הוא סומן כבר תקופה ארוכה לתפקיד ראש אמ"ן והמתין בסבלנות לתום כהונתו של האלוף ידלין.

 

תת-אלוף יעקב אייש היה ראש מחלקת מבצעים במטכ"ל בזמן האינתיפאדה השנייה, מפקד חטיבה 7 בנסיגה מלבנון וראש מטה זרוע היבשה לאחר מלחמת לבנון השנייה. היום הוא משמש כראש תוכנית ההתייעלות של צה"ל בשיתוף חברת מקנזי.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 16/09/2010 22:04

 

בהכנת הידיעה השתתף בועז פיילר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רענן בן צור
האלוף רוסו. בדרך לפיקוד דרום
צילום: רענן בן צור
צילום: דובר צה"ל
תת-אלוף אביב כוכבי. יועלה לדרגת אלוף
צילום: דובר צה"ל
מומלצים