שתף קטע נבחר

הדור הצעיר במטכ"ל

האלוף רוסו היה בן 14 כשהסירנות פילחו את השמיים במלחמת יום הכיפורים. ראש אמ"ן הבא היה בן 9 כשחטיבת המחקר קבעה כי "הסבירות שהמצרים מתכוונים לחדש הלחימה היא נמוכה"

סבב המינויים האחרון של שר הביטחון, אהוד ברק, והרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי, מסמן את חילופי הדורות בצה"ל ואת הצערת המטכ"ל תחת פיקודו של הרמטכ"ל הבא, יואב גלנט. ברקורד הצבאי שלהם ניתן למנות את המלחמות בלבנון ומבצע "עופרת יצוקה" בעזה.

 

האלוף רוסו, בן 51, התגייס לצה"ל ב-1978 ושירת בסיירת מטכ"ל, שם מילא שורה של תפקידים. הוא השתחרר במהלך שירותו פעמיים, הן בשנת 81' והן בשנת 87' אך חזר לשירות. את סיכת הקצונה שלו קיבל שלא במסגרת קורס קצינים אלא במסגרת היחידה בה שירת במלחמת לבנון.

 

בין היתר היה רוסו מפקד בצנחנים ומפקד חטיבת הנח"ל. לפני שמונה לראש אגף המבצעים, שימש רוסו גם כיועץ ראש אגף המבצעים למבצעים מיוחדים והיה גם הממונה מטעם הרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ, על הקשר עם הזרם הדתי ציוני, בעיקר לאחר ההתנתקות ובחינת התחושות בקרב חיילים מזרם זה.

 

רוסו הוא בוגר תואר ראשון במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה ובעל תואר שני במנהל עסקים משולב מאוניברסיטת תל אביב.

 

תת אלוף כוכבי, בן 46, נשוי ואב ל-3, מתגורר ביישוב קהילתי בגליל. הוא התגייס ב-1982, צמח בחטיבת הצנחנים, שימש בעבר כמפקד גדוד 101, ומפקד בסיס האימונים של הצנחנים. כמו כן שימש כסגן מפקד חטיבת הצנחנים, פיקד על חטיבה בלבנון ולאחריה על חטיבת הצנחנים - ולאחרונה על אוגדת מילואים מובחרת.

 

גלעד שליט נחטף במהלך כהונתו כמפקד אוגדת עזה. כוכבי הוא בוגר המכללה לפיקוד ומטה, ובעל תואר ראשון בפילוסופיה מהאוניברסיטה העברית, תואר שני במינהל ציבורי מאוניברסיטת הארוורד, בוסטון ותואר שני נוסף מטעם אוניברסיטת ג'ון הופקינס במרילנד, ארה"ב.

 

תת-אלוף יעקב אייש, בן 48, התגייס לצה"ל בשנת 1981 ושירת כלוחם בשיריון. בין 2005 ל-2008 הוא שימש כראש מטה זרוע היבשה, בתקופת מלחמת לבנון השנייה ושיקום הצבא אחרי המלחמה. בשנים האחרונות היה ממונה על תוכנית ההתייעלות בצה"ל.

 

אייש, נשוי ואב לבת ולשלושה בנים, הוא בעל תואר ראשון במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה. אייש הוא בוגר המכללה לפיקוד ומטה בצבא בריטניה, אותה סיים בהצטיינות, ובעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל-אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רענן בן צור
רוסו. סיכת קצונה אחרי המלחמה
צילום: רענן בן צור
צילום: אמיר כהן
כוכבי. התגייס ב-1982
צילום: אמיר כהן
אייש. שיקם את הצבא
מומלצים