שתף קטע נבחר

נעלי ספורט לילדים: לקנות בקניון או באאוטלט?

בדקנו מה יותר משתלם: לנסוע לאאוטלט רחוק בשביל לרכוש נעלי ספורט לילד, או להסתפק בקפיצה לקניון הקרוב לביתכם

בכל שנה חוזרת ההתלבטות: לקנות לילדים נעלי ספורט באאוטלט או לוותר וללכת לקניון הסמוך? ובכלל, האם יש משמעות למושג חנות אאוטלט (עודפים) בישראל? כלומר, ברור שיש כאן עודפים, אבל האם הם נמכרים במחיר אטרקטיבי מספיק כדי להצדיק נסיעה של 50 קילומטר מהבית?

 

 

החנויות הממותגות כאאוטלט בארץ קטנה כמו ישראל אמנם רחוקות תמיד מביתו של מישהו, אבל קרובות מספיק לביתו של מישהו אחר.

 

נס-ציונה רחוקה ממני (25 קילומטרים לכל כיוון) אבל קרובה מאוד לראשון-לציון. למותגי הספורט המובילים אין שום כוונה להתחרות בעצמם, ולכן רוב חנויות נעלי הספורט הממותגות מחזיקות חנויות אאוטלט שבהן יש הנחה קבועה של 25%.

 

מבצעי מכירות יומיומיים

אבל גם החנויות (הפרטיות והממותגות) בקניונים נוקטות מבצעים על בסיס יומיומי: 25% הנחה על מותג מתחלף בכל חודש, 50% הנחה על זוג שני, ויש להן אפילו מדפי עודפים משלהן. נכון, אינכם יכולים לדעת ברגע נתון איזה מותג יהיה בהנחה, אבל מדובר במותגים מובילים כמו פומה, ריבוק, אדידס. אחד כבר יתאים לילדים, לא?

 

הדיון המעודכן יהיה: האם הנחה בטוחה של 25% מצדיקה נסיעה? אגב, לפעמים זה גם יותר: באאוטלט ורטהיימר בהרצליה, למשל, נעלי ניו באלאנס לילדים נמכרות ב-150 שקל במקום 300 שקל, שזה 50% פחות. כמובן, לא נדע מראש אם כל המידות קיימות, ואם הילדים יאהבו את הדגם שבמבצע. סוג של הימור. במקרים כאלה, יתרונה של החנות בקניון מובהק: כל המידות בשטח, כל סוגי הדגמים, ולפעמים גם הנחה נאה על זוג שני.

 

בחנויות האאוטלט מציעים גם מדפי סמפלים (דגמים בהרצה שנמכרים ב-25% הנחה). לחובבי מותגים שמידתם 37 זה יכול להיות משתלם, אם כי יש לזכור שמדובר בהשתתפות בניסוי ועל זה מגיעה אולי הנחה קצת יותר משמעותית.

 

"עודפים במחירי חיסול"

נסענו גם לנס-ציונה, לחנות האאוטלט של ג'יימס ריצ'רדסון, שהיא אחת שעונה על הגדרת האאוטלט המקורית: עודפים במחירי חיסול. כאן, אם תמצאו דגם ומידה מתאימים, מובטח לכם מחיר נמוך ממש. אנחנו חיפשנו נעלי ספורט לילד במידה 37 ומצאנו זוג אחד ב-120 שקל.

 

ועכשיו נעבור לכדאיות: הדלק מהבית לנס-ציונה ובחזרה עלה 30 שקל. הילד נעשה רעב וצמא בדרך (ילדים תמיד רעבים וצמאים בדרך) וזה עלה עוד 25 שקל. גם אני נעשיתי צמאה: עוד 12 שקל. סך כל העלויות, נעליים פלוס הוצאות, 187 שקל. כעבור יום עברתי במשביר לצרכן, סניף עזריאלי, ומצאתי את אותן נעליים ב-155 שקל, במבצע. הזמן שבוזבז, כמעט 3 שעות, נותר ללא תמחור.

 

הכתבה פורסמה הבוקר במוסף "ממון" של ידיעות אחרונות

 

הידיעה פורסמה הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: אורלי דיין
האם הנחה מצדיקה נסיעה ארוכה?
צילום: אורלי דיין
מומלצים