שתף קטע נבחר

לבני לרה"מ: בעד כל החלטה שתמנע פיצוץ מו"מ

יו"ר האופוזיציה התקשרה לראש הממשלה ואמרה לו כי עליו לקבל את ההחלטות הנדרשות בכדי שהשיחות יימשכו. "קדימה תתמוך בכל החלטה שתשיג מטרה זו", היא אמרה. מנגד, אמרה לבני כי קדימה תתנגד לכל מהלך שיפגע במשא ומתן

בזמן שארצות-הברית, האו"ם ואירופה הביעו את אכזבתם על חידוש הבנייה בהתנחלויות, התקשרה הערב (יום ב') יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, לראש הממשלה בנימין נתניהו ואמרה לו כי המצב אליה הגיע ישראל בימים אלו הוא מצב בעייתי ביותר וכי המטרה המרכזית אליה יש לשאוף ולפעול היא לחדש את המשא-ומתן ולמנוע את פיצוצו. "עליך לקבל את ההחלטות הנדרשות בכדי שיימשך המשא-ומתן, וקדימה תתמוך בכל החלטה שתשיג מטרה זו".

 

לבני אמרה עוד לנתניהו בשיחת הטלפון, כי היא נמנעה בתקופה האחרונה מלהביע בפומבי ביקורת ועמדות במטרה לאפשר לראש הממשלה למצות את תהליך חידוש המשא-ומתן, וברוח זו ימשיכו חברי קדימה לנהוג.

 

היא הדגישה כי אם יקבל ראש הממשלה החלטות שיביאו לפיצוץ השיחות, קדימה תראה זאת בחומרה רבה ותפעל בהתאם. "קדימה תמשיך ותאפשר לראש הממשלה לקבל את ההחלטות הנכונות הדרושות להמשך המשא-ומתן ולקידומו ותעמוד נגד כל מהלך שיפגע במשא-ומתן ובעתידו".

 

מוקדם יותר היום אמר השר מיכאל איתן כי המדינה נמצאת "בנקודה קריטית" ולכן יש לצרף את קדימה לממשלה. איתן, השר המופקד

 על שיפור השירות הממשלתי לציבור, כותב במאמר המתפרסם באתר האינטרנט שלו, כי לנוכח ההכרעות והוויתורים הנדרשים מצד ישראל ברמה המדינית, יש להרחיב את בסיס הממשלה, ולצרף אליה גם את מפלגת האופוזיציה הגדולה.

 

בקדימה אמרו בתגובה לדברים, כי המפלגה תיכנס לממשלה אם נתניהו יהיה רציני בכוונותיו להגיע להסדר שלום מלא, ואם תקום קואליציה אחרת שמייצגת את הכוונות הללו ותתמוך בהן.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ולבני. ארכיון
צילום: ירון ברנר
מומלצים