שתף קטע נבחר

ברק נגד ליברמן: "משחק לידי יריבי ישראל"

אחרי נתניהו, שר הביטחון מתנער אף הוא מנאומו של שר החוץ באו"ם. "חיוני להמשיך בשיחות ולפרוץ דרך במו"מ כדי להשיג הסדר שלום עם הפלסטינים ולא לשחק לידי יריבי ישראל", אמר. השר ברוורמן: לפטר את החתרן, דבריו הזויים

ישראל מתנערת מדברי שר החוץ שלה. אחרי שראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע כי נאום ליברמן באו"ם לא תואם עמו, יצא הערב (יום ג') שר הביטחון למתקפה חזיתית בשר אביגדור ליברמן, שהותיר את העולם מבולבל בעקבות נאומו בעצרת הכללית.

 

"חיוני להמשיך בשיחות ולפרוץ דרך במו"מ כדי להשיג הסדר שלום עם

הפלסטינים ולא לשחק לידי יריבי ישראל", נמסר מלשכת שר הביטחון. ברק הבהיר כי דברי שר החוץ לא משקפים את עמדת הממשלה. גם ראש הממשלה העמיד את ליברמן במקומו, ואמר כי רק הוא זה שמנהל את המו"מ המדיני.

 

השר לענייני מיעוטים, אבישי ברוורמן, היה הראשון לצאת נגד שר החוץ, וקרא לפטר אותו לאלתר. לדבריו, "ליברמן חתרן. דבריו ההזויים תוכננו ותוזמנו היטב והם נועדו לחמם את האווירה ולחבל בתהליך השלום. הם מתווספים לשורה ארוכה של מקרים בהם חתר תחת ראש הממשלה".


ברק נגד ליברמן. הפגישה עם מיטשל (צילום: אריאל חרמוני)

 

זמן קצר לאחר שליברמן קבע מעל בימת האו"ם כי לא יושג הסכם קבע בשנים הקרובות, וכי כל הסדר "יהיה חייב להתבסס על תוכנית

 לחילופי שטחים ואוכלוסיות", התנער ראש הממשלה מהנאום. ואולם, נתניהו לא הסתפק בכך ואמר, כי "אני מאמין בלב שלם שבכוחנו להגיע להסכם מסגרת תוך שנה, ולשנות את ההסטוריה של המזרח התיכון".

 

במקביל, התייחס הערב הנשיא הפלסטיני אבו-מאזן למשא ומתן. הוא אמר כי "מי שהחליט לחדש את הבנייה בגדה המערבית ולספק סיוע וביטחון להתנחלויות, הוא זה שהחליט להפסיק את השיחות". אבו-מאזן אמר עוד, כי בקרוב יישא "נאום חשוב מאוד" שבו יכריז על "החלטות היסטוריות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן באו"ם
צילום: שחר עזרן
מומלצים