שתף קטע נבחר

אל תעמדו - תתיישבו

אלפים הגיעו אתמול לנמל תל אביב שם התקיים יריד שבא לקדם התיישבות בנגב והגליל, השר סילבן שלום: "השאיפה שלנו היא ש-300 אלף תושבים יעברו לנגב ו-300 אלף נוספים יעברו לגליל"

למרות, ואולי בגלל הלחות והפקקים, הגיעו אתמול אלפי אנשים לנמל תל אביב כדי לשמוע על הזדמנויות הנדל"ן והתעסוקה שמציעים הנגב והגליל.

 

 

מאות דוכנים הוקמו במסגרת יריד ההתיישבות שהתקיים במקום, ביוזמת המשרד לפיתוח הנגב והגליל. חלק מהאנשים שפגשנו במתחם טענו כי "זה לא בשבילם", אחרים הודו שהם מתעניינים בגליל יותר מאשר בנגב, והיו כאלה שהגיעו כדי לשמוע על ההטבות האטרקטיביות שמגיעות למתיישבים חדשים בצפון ובדרום.

 

 

ראש עיריית באר-שבע, רובי דנילוביץ' התרגש לראות הקהל התל-אביבי שהגיע להתעניין במה שקורה בדרום. "הנגב מהווה כ-60% משטח מדינת ישראל. עתודות הקרקע, אפשרויות הלימודים, ההיי-טק שמתפתח בדרום, הצבא שמקים את העוגנים הגדולים שלו שם – כל מעידים על כך שהעתיד של מדינת ישראל טמון בנגב".

 

"אני ממליצה לכולם להגיע ולבדוק את הזמנות הנדל"ן שיש בערד" אמרה לעוברים והשבים טלי פלוסקוב, ראש העיר הדרומית. "אצלנו בעיר ניתן לרכוש מגרש בגודל חצי דונם במחיר של מאה עד מאתיים אלף שקלים. איפה עוד ניתן לראות דבר כזה?"

 

המטרה שהציב לעצמו סילבן שלום, השר לפיתוח הנגב והגליל, היא להביא כמה שיותר מתיישבים לצפון הארץ ולדרומה, ובכך להגשים את החזון שהוא כה מאמין בו: "השאיפה שלנו היא לגרום לעוד שלוש מאות אלף תושבים לעבור לנגב, ולשלוש מאות נוספים לעבור לגליל כבר בעשור הקרוב. אני מאמין שזה אפשרי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העתיד של מדינת ישראל טמון בנגב
מומלצים