שתף קטע נבחר

והזוכה בטורניר הטניס ב-Wii: בן 84 מכפר סבא

המקום: כפר סבא. המטרה: לזכות בטורניר טניס ב-Wii. התנאי להשתתפות: להיות בן 70 לפחות. 12 גמלאים התכנסו היום לטורניר Wii ראשון מסוגו לבני הגיל השלישי, לקראתו התאמנו חודש. בסוף, הם גם זכו במדליות מהטניסאי נועם אוקון

דיירי בית הדיור המוגן "הדרים" בכפר סבא שברו היום (ד') שגרה בדרך מקורית: בטורניר ה-Wii הראשון לטניס בישראל לבני הגיל השלישי השתתפו 12 דיירים מבתי הרשת של "בית בכפר" ברחבי הארץ, שהתאמנו לקראת הטורניר בחודש האחרון. הזוכה הגדול: ליאון ויגדור בן ה-84 מכפר סבא, שנהנה כמובן גם מיתרון ביתיות. בטורניר נטל חלק גם הטניסאי נועם אוקון, שערך עם הדיירים חימום, ליווה את הטורניר והעניק לזוכים את המדליות והפרסים.  

 

"מוציאים כאן את הנשמה"

המשחק החל היום בשעות הבוקר: ברחבת הקפיטריה הונחו שני מסכי ענק, ומשתתפי הטורניר, כולם בני 70 לפחות, חולקו לזוגות ושיחקו בסבבים. לאחר

שעתיים של מתח ולא מעט מאמץ, הגיעו שלושה לקו הגמר: ליאון ויגדור בן ה-84, שגם זכה לבסוף; נתן בכר, הצעיר מליאון בשנה, שלקח מקום שני; ונעימה מנור, צעירה בת 75, שזכתה במקום השלישי המכובד.

 

"זה במקום רקטה, אתה צריך להרביץ - זה הכל", הסביר נתן בכר וחברתו אלה קורנהאוזר עודדה אותו: "תרביץ כמה שאתה יכול. בסרבים, תן חזק". לדברי השחקנים, מדובר במאמץ לא פחות מזה שכרוך ב"דבר האמיתי": "מוציאים כאן את הנשמה", הם הדגישו, "זה לא סתם". במהלך הטורניר, הסביר נועם אוקון למשתתפים איפה עליהם להשתפר. "כל אחד יכול לשחק את המשחק הזה", אמר אוקון ל-ynet, "אבל בשביל לנצח - צריך קואורדינציה".

 

קונסולות ה-Wii הותקנו בבתים המוגנים לפני חצי שנה, במטרה לקדם את

בריאותם של הדיירים. המשחק מאפשר להם לתרגל שיווי משקל ובכך למנוע נפילות. כמו כן, ניתנת להם ההזדמנות לתרגל גם פעילויות אירוביות, תנוחות יוגה, הרמות ופעולות המשפרות חוזק תנועה. קונסולות Wii הותקנו למטרות דומות גם במחלקת הפיזיותרפיה בבית החולים בנהריה, שם הן משמשות ככלי עזר לשיקום. כך מתרגלים המטופלים שיווי משקל, העברות משקל ושימוש בגפיים הפגועות, תוך הסחת דעת המשכיחה מהם מעט את הקושי, הן הפיזי והן המנטלי, ואף עוזרת לריכוז ולתפקוד הקוגנטיבי.


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתן בכר, בן 83, היום
צילום: נמרוד גליקמן
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים