שתף קטע נבחר

כנס פורום תקנה: "פרסמנו כדי להגן על הנוער"

עשרות חברי פורום "תקנה", שחשף את פרשת הרב מוטי אלון, ערכו כנס חירום בירושלים. "מדובר בדברים חמורים", אמר הרב לבנון. "פרסמנו כי לא מצאנו דרך אחרת לעצור את המעשים האלה", הבהירה הרבנית מלכה פיטורקובסקי

פורום "תקנה", שבו חברים רבנים ואנשי ציבור דתיים-לאומיים, ערך הערב (יום ג') כנס חירום בירושלים בעקבות השתלשלות העניינים, מאז חשף את הטענות על הטרדה מינית מצדו של הרב מוטי אלון. עשרות המשתתפים בכנס שמעו את פרטי הפרשה ואישררו את ההודעה שיצאה אמש. רבים מהנוכחים הבהירו כי הפרסום היה הכרחי. 

 

 פרשת הרב מוטי אלון - סיקור מורחב ב-ynet:

 

הרבנית מלכה פיטורקובסקי אמרה כי הפרסום נעשה לאחר שהתברר כי זהו הדבר הנדרש על-פי התורה ועל פי חוקי מדינת ישראל. "נעשו פה דברים חמורים ביותר, וההרכב שעסק בזה סבר שאסור שיחזרו בשום פנים ואופן. לא מצאנו דרך אחרת לעצור את המעשים האלה", אמרה. "הפורום וכלל ישראל מתמודדים כעת עם קושי גדול וחוויה קשה".

 

הרב אליקים לבנון, רב היישוב אלון מורה, שהיה חבר בהרכב שדן בתיק של הרב אלון, אמר ל-ynet: "הפורום מאשרר את מה שפורסם, ומדובר בדברים חמורים. פירטנו את הטענות בפני חברי הפורום וכולם עומדים

מאחורי ההחלטה. מדובר בשבר גדול, ואנו מקווים שנתגבר עליו".

 

הרב אבי גיסר הוסיף: "התיק זכה לטיפול קשוב מאוד ורציני מאוד. כל בר דעת מבין מי הדמויות ומי האנשים שעומדים מאחוריו. הנשוא טופל שנים, כאשר המגמה האחת והיחידה של הפורום היא לא לטייח, בניגוד לכל המקובל, אלא להודיע, לחשוף ולטפל. אות כבוד מגיע לאנשי התורה והחינוך שטיפלו בזה. עשינו מה שעשינו מתוך אמונה בצדקת הדרך ומתוך שכנוע פנימי עמוק, למען הגנה על הנוער שלנו ועל כבוד התורה. הגענו לשעת חירום.

 

"במקום שאדם אינו מוכן בשום פנים ואופן לפנות לרשויות, אנחנו חייבים להיות לו לפה בטיפול ושיקום ובעיקר - למנוע מהפוגעים להמשיך במעשיהם"

 

עוד הוסיף הרב גיסר קריאה לנוער: "רבנים הם אנשים. אל תניחו לאמונת חכמים ולכבוד התורה לאפשר לכם להיות חסרי דעת, או להניח שמעשים בלתי נורמטיבים, מעשים משוחתים ומעשים מיניים, יכולים לעלות בקנה אחד עם ייעוץ רבני".

 

הרב גיסר נשאל האם הרב אלון הודה בפני הפורום במעשים המיוחסים לו, ובתגובה השיב כי מסקנת הפורום היתה שהתלונות נכונות "מעל לכל ספק", וכי רק הפרסום יוכל לשים לדבר סוף.

 

טוב שלא מטייחים

בכנס לשלום הילד שנערך בצהריים באוניברסיטת בן גוריון, אמרה אילת וידר-כהן, יו"ר הוועד המנהל של ארגון "קולך" וממקימי פורום "תקנה", כי היא מברכת על נכונות הרבנים

לטפל בתופעה. "טוב שיש הכרה בתופעת ההטרדות המיניות במגזר הדתי", אמרה. "ישנו שינוי תודעתי גדול שאנו עוברים, ונכונות הרבנים לטפל בתופעה גדל. אני שמחה כי בניגוד לפרשיות מן העבר, הרבנים טיפלו בתלונות וזה לא כוסה או טויח".

 

לגבי סוגיית הפניית המתלוננים למשטרה הוסיפה כי "כל מקרה שהגיע לפורום 'תקנה' ושניתן היה להפנות למשטרה - והמתלוננים הסכימו לעשות זאת - הפנינו. כשאנו מתרשמים שמדובר במקרה הראוי לטיפול שכזה אנו אף מעודדים את האופציה הזו. הבעיה היא שנפגעות בכלל, ונפגעות דתיות בפרט מאוד, ממעטים להגיע למשטרה מפחד מהחקירה, עימות עם התוקף, ורצון למנוע חילול השם ולכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ".

 

בהכנת הידיעה השתתפה אילנה קוריאל
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אלון. הפרשה התפוצצה
צילום: גילי אליהו
צילום: אביגיל עוזי
הרב גיסר. הדרך היחידה לסיים
צילום: אביגיל עוזי
הרב שפירא מגיע לכנס
צילום: גיא אסייג
מומלצים